М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
НастяяКисаа
НастяяКисаа
29.07.2021 04:51 •  География

Ема 5.Природні комплекси.Прктична робота №7(скласти письмовий опис природного комплексу своєї місцевості). Виконати на листі. Читати №56. На другому листі виписати з параграфа відповіді,що таке: "природний комплекс","географічна оболонка", "природна зона"; навести приклади природних комплексів, змінених людиною у степовій зоні України; написати у висновку значення знань про природні комплекси для життєдіяльності людей.

Дай характеристику природного комплексу за планом:

1.ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ.
2.РЕЛЬЄФ ТА ГІРСЬКІ ПОРОДИ, ЯКІ УТВОРИЛИ ДАНИЙ КОМПЛЕКС.
3.ВИДИ ҐРУНТУ, ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ.
4.ХАРАКТЕРИСТИКА КЛІМАТУ.
5.РОСЛИННИЙ СВІТ.
6.ТВАРИННИЙ СВІТ.
7.ХАРАКТЕРИСТИКА ВОД.
8.ЗНАЧЕННЯ В ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ.
9.СТУПІНЬ ВПЛИВУ ЛЮДИНИ (ПЕРЕТВОРЕНІ).
Зразок виконання( не копіювати, а робите самі)
стор. 26 №8 Загальна географія 6 клас. Зошит для практичних робіт
Інші завдання дивись тут...

Практична робота № 7"Ознайомлення з одним з природних комплексів (ландшафтів) своєї місцевості (яру, річки, лісу, парку тощо), виявлення взаємозв'язків між його компонентами".
1. Географічне положення (частина світу, координати).
2. Особливості рельєфу та складу гірських порід (опуклі форми – гори, височини, плоскогір'я, нагір'я, ввігнуті – улоговини, річкові долини, рівнини, яри).
3. Поверхневі води (річки, канали, озера, ставки, водосховища, джерела).
4. Ґрунти (з чого складаються: чорноземи, підзолисті, сірі лісові; вологий чи сухий, чи є залишки рослин, порода під ґрунтом).

Чорноземні ґрунти утворюються там, де росте багато трав'янистих рослин і чагарників, достатньо тепла і випадає невелика кількість опадів. За таких умов перегній нагромаджується в ґрунті, вони чорного кольору, дуже родючі.

Підзолисті ґрунти мають світло-сірий колір і утворюються там, де
ростуть мішані та хвойні ліси, а опадів випадає більше,
ніж випаровується з поверхні ґрунту.
Вони надто зволожені, тому опале листя, хвоя і гілля дерев швидко утворюють перегній, однак значна кількість опадів ться в ґрунт, розчиняє поживні речовини, що входять до складу перегною, і виносить їх у струмки й річки. Тому підзолисті ґрунти малородючі. їх необхідно удобрювати.

Сірі лісові ґрунти поширені переважно під ділянками широколистих лісів.

Уміст перегною в них незначний, тому їх родючість невисока.

5.Корисні копалини поділяють на групи: рудні, горючі (паливні) і будівельні. До рудних корисних копалин належать залізні руди і руди кольорових металів. До паливних відносять торф, кам'яне вугілля, нафта і природний газ. Будівельні корисні копалини: пісок, глина, вапняк, гіпс, граніт та ін.

6. Рослинний світ.

7. Тваринний світ.

8. Приклади взаємозв'язків між компонентами природи.

Завдяки засвоєнню енергії Сонця та вуглекислого газу й азоту рослинами підтримується газова рівновага атмосферного повітря.

Живі організми є складовою ланцюга живлення у природі. А рештки тваринних організмів, розкладаючись, повертають атмосфері та літосфері елементи, які входили до їх складу, і самі формують нові мінерали й гірські породи (наприклад, крейда формується з мільярдів решток панцирів мікроскопічних організмів, торф – рештки рослин).

9. Вплив людини на природний комплекс.

Негативний вплив на природні комплекси: осушення водойм, меліорація, видобуток корисних копалин, вирубування лісів, забруднення довкілля відходами, розливи нафти у морях та океанах, браконьєрство, збір рідкісних рослин, надмірне внесення мінеральних речовин.

10. Які заходи з охорони довкілля проводяться.

Насадження лісосмуг вздовж ярів, збагачення ґрунтів органічними добривами, насадження лісів, переробка побутових відходів, створення природоохоронних комплексів, використання очисних засобів.

11. Висновок про стан природного комплексу та взаємозв'язки його компонентів.

Усі компоненти природи в природному комплексі (ПК) тісно взаємопов'язані і перебувають у постійній рівновазі.

Наприклад, різко зменшилась кількість води в річці або в озері, що розташовані в будь-якій місцевості. Нестача води змінить рослинність і тваринний світ, ґрунт, зміниться й склад повітря атмосфери, клімат, і через певний проміжок часу на цій території утвориться новий природний комплекс.

Наприклад, якщо вирубати ліс, може загинути річка, яка протікає поруч. Вирубка лісу призведе до підвищення температури, зниження вологості, зниження рівня ґрунтових вод, до обміління річки, зникнення лісових тварин та рослин.

Унаслідок виверження вулкану зростає забрудненість і мутність атмосфери, яка є причиною зменшення кількості сонячного тепла, що надходить на земну поверхню, й обумовлює зниження температури, що, у свою чергу, впливає на стан рослин і тварин біосфери.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
209439an
209439an
29.07.2021
Выве́тривание — совокупность процессов физического и химического разрушения горных пород  и слагающих их минералов  на месте их залегания: под воздействием колебаний температуры, циклов замерзания и химического воздействия воды, атмосферных газов и организмов.Выветривание происходит за счёт совокупного воздействия на верхнюю оболочку литосферы агентов (факторов) выветривания из гидросферы, атмосферы и биосферы В результате образуются крора выветривания  и продукты выветривания. Выветривание может проникать на глубину до 500 метров
4,6(84 оценок)
Ответ:
МашунькA
МашунькA
29.07.2021
Коралловое море — море Тихого океана, которое лежит между берегов Австралии, Новой Гвинеи, Новой Каледонии. 
Форма рельефа биогенного происхождения - Коралы. Большой Барьерный риф — крупнейший в мире коралловый риф. Гряда насчитывает более 2900 отдельных коралловых рифов и 900 островов в Коралловом море.
Коралловые рифы — известковые геологические структуры, образованные колониальными коралловыми полипами.
Для возникновения, роста и "процветания" коралловых рифов необходимы специальные условия. Прежде всего это морская вода в соленостью 35 г/л. Второе необходимое условие - стабильная температура около 20,5 градусов. Третье - освещенность и прозрачность воды.
В серии экспериментов, проведенных на кораллах Большого Барьерного pифа, был выявлен триггерный механизм, запускающий гибель кораллов. Их отмирание начинается при увеличении содержания органики в воде и в осадке, а посредником этих процессов являются микробы. Богатая органикой среда служит хорошей базой для бурного роста микробов, в результате снижаются содержание кислорода и рН среды. Это сочетание смертельно для кораллов. Ускорение сульфатредукции, использующей в качестве субстрата мертвые ткани, только ускоряет гибель кораллов
4,5(67 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ