М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
нургалым1
нургалым1
08.07.2022 23:57 •  География

Розкажіть про етапи формування етносів​

👇
Ответ:
katunina2004ox971p
katunina2004ox971p
08.07.2022

Основні історичні типи етносів:

- Рід — форма спільності людей, заснована на кровній спорідненості.

- Плем'я — об'єднання декількох родів, що має загальну мову, територію, уподобання та звичаї. Рід і плем'я зароджу­ються, існують при первісному суспільстві.

-Союз племен. На цьому етапі відбувається перше значне ослаблення принципу кровної спорідненості. Союзи утворю­ють як племена, що мають значне генетичне споріднення, так і племена, генетично далекі одне від одного. Деякі вчені вва жають типовим для такої стадії розвитку людства союз різних племен, що мають культури, які досить розрізняються. Одна з них може бути «набіговою», для якої характерна більшою мірою не трудова, виробнича майстерність, а військова. Союз племен — це перша велика група людей, у якій вже не здійс нюється безпосередній контакт всіх членів даної спільноти з усіма іншими. Таким чином, тут різко зростає вплив політич­ного чинника утворення спільноти.

- Народність — форма язикової, територіальної, економіч ної та культурної спільності людей, що складається з виник ненням приватновласницьких відносин, характерна для рабов­ласницького та феодального суспільств. Формуванню народ­ностей сприяє більш складна й чітка організаційна структури суспільства, більш розвинені політичні форми.

- Нація — тип етносу, що виникає в період подолання фео­дальної роздробленості та інтенсивного розвитку капіталістич­них відносин. До характерних ознак нації, що відрізняють її від народностей, можна в першу чергу віднести:

- уніфікацію мови, головним чином у процесі поширення її літературної форми через систему освіти, літературу й засоби масової інформації;

- розвиток професійної культури й мистецтва;

-формування соціально-класового складу, що відповідає епосі промислово-культурного розвитку, через певну форму державності або значно розвинений рух за її досягнення, а та­кож визначення економічної спільності в рамках своїх націо­нальних держав.

-Сьогодні у світі співіснують різні історичні типи етносів. На­самперед це нації (ця форма домінує), народності, збереглися подекуди й більш давні форми — племена та рудименти роду.

-При визначенні етносу ми звернули увагу на ті ознаки, чин­ники, які впливають на утворення етносів. Однак що лежить в основі механізму формування етносу? Якими є головні п ри­чи ни їх виникнення та розвитку? Відомо кілька концепцій, що дають відповіді на питання про причини і механізми виникнен­ня, формування та розвитку етносу.

-Теорії примордиалістського (об'єкти­вістського) підходу припускають, що ет­нічна ідентичність ґрунтується на природному зв'язку людини з групою або відповідною культурою. Прихильники примордиалізму вважають етнос і етнічність реально існуючими феноменами, що мають об'єктивну основу в природі або суспільстві. На підставі існування етносу всі тео­рії примордиалістського підходу можна поділити на два напря­ми — природний та еволюційно-історичний.

-Природний напрям. Його послідовники вважають етнос первозданним (примордиальним, споконвічним) утворенням, заснованим на спільних предках, належності до однієї раси, функціонуванні певних біологічних механізмів. Прихильники цього напряму пояснюють етнічність за до еволюцій­них ідей, тобто як явище, детерміноване генетичними та геогра­фічними чинниками, інтерпретуючи етнічність як «розширену родинну групу» або як «розширену форму родинного відбору та зв'язку»

Объяснение:

4,4(63 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
hobitmaksovtize
hobitmaksovtize
08.07.2022

ответ

1,0/5

1

Vikamorozova04

середнячок

3 ответов

360 пользователей, получивших

Занимают полярные районы планеты и приурочены к арктическому (на севере) и антарктическому (на юге) климатическим поясам Земли. Причина образования этих пустынь — постоянно отрицательные в течение всего года температуры воздуха. Эти пустыни представляют собой огромные пространства, покрытые ледниками. Располагаются на территории Антарктиды, Гренландии, северной оконечности Евразии и Северной Америки. Эти пустыни практически безжизненны, хотя даже здесь подо льдом обнаружены микроорганизмы. Животные и растения в основном обитают в прибрежной зоне, на севере это белые медведи (слово «арктика» происходит от греческого слова «медведь»), моржи, тюлени, песцы, лемминги. В Антарктике — пингвины тюлени Уэделла. Там, где земля свободна ото льда она представляет собой каменистую пустыню, местами покрытую мхами и лишайниками, с продвижением на юг на Аляске, в Канаде и России пустыни постепенно переходят в тундру

Объяснение:

:) удачи!

4,7(73 оценок)
Ответ:
yana3657
yana3657
08.07.2022

Если посмотреть на физическую карту Африки,которая дана ниже в приложении,то можно увидеть,что центральное положение  в северном полушарии занимает большая пустыня Сахара,на северо-западе горы Атлас (4165 м).На северо-востоке находится самая низкая точка материка впадина Каттара (-133 м) на территории Египта.На востоке расположена самая высока точка северного полушария Африки-Эфиопское нагорье (4620 м),его ещё называют "Крыша Африки".Также в восточной части Африки проходит Великий Африканский разлом.На западе расположен вулкан Камерун (4100 м).В центре Африки расположено озеро Чад.На востоке протекает с юга на север самая длинная река-Нил.

 Северная часть Африки относится к низкой Африке,все высоты в основном не превышают 1000 метров.Большая часть территории имеет равнинный рельеф.

Это в основном равнины и плоскогорья.

4,5(75 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ