М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
LiksiGalaxy
LiksiGalaxy
18.05.2021 09:03 •  География

Крім річок, найважливішими накопичувачами води на суші є озера, болота, водосховища. Розкрийте значення боліт у природі та господарській діяльності людини.

👇
Ответ:
Trdfgg
Trdfgg
18.05.2021

Болота – це легені планети. Вони поглинають велику кількість вуглекислого газу і виділяють кисню за рік більше, ніж гектар лісу. Болота підтримують склад атмосферного повітря. Рослинність, яка проростає на їх території, збагачує киснем атмосферу і з планетарного циклу вилучає вуглець, консервуючи його на тисячі років у торфовищах. Їх кліматичне значення в тому, що вони впливають на формування водного і теплового балансів території. Вони перешкоджають зсуву кордонів в зоні вічної мерзлоти. Болота як джерела цінних ягід і рослин. Торф’яні родовища є місцем для зростання цінних ягід (лохина, морошка, журавлина) і рослин, які використовуються в фармацевтиці та приносять користь для людей. Роль і значення боліт для птахів і тварин На території боліт годуються і гніздяться велика кількість птахів – рябчики, тетерева, біла куріпка, глухарі, гуси, качки, лиски, чаплі, кулики і журавлі. Вчені встановили наступне: чисельність водоплавних птахів залежить від площі боліт. І чим більше болото, тим більше птахів може виводити там своє потомство. На торфовищах люблять облаштовуватися бобри. Вони перегороджують греблями русло річки, збільшуючи тим самим вологість у навколишній екосистемі. Крім бобрів тут живуть ондатра і норка. Нерідко сюди навідуються лосі, ведмеді, олені, козулі та кабани, щоб поласувати ягодами. Болота як джерела археологічних знахідок і корисних копалин У них знаходиться цінне викопне – торф, тому використання боліт знайшло своє застосування в господарській діяльності. Сьогодні торф використовують як сировину для хімічної промисловості, добриво, паливо, корми та підстилки для тварин. Торф’яні болота володіють муміфікуючими властивостями, тому вони є джерелом цінних знахідок для археологів і палеонтологів. У них знаходять прекрасно збережені рослин давніх епох, їх насіння і пилок, а також тіла людей. Таким чином, практичне значення боліт в тому, що людина використовує корисні копалини водного об’єкта, а також на його території збирає корисні рослини і ягоди. Вони не тільки смачні і корисні, але і використовуються для приготування медичних препаратів.

Объяснение:

4,7(50 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
0LOLOLOSHKA1
0LOLOLOSHKA1
18.05.2021

Європеоїдна, монголоїдна, негропеоїдні раси

Объяснение:

Сучасне населення Євразії складають народи, які належать до різних рас. Більша частина з них – представники європеоїдної раси. Європеоїди, які мають смагляву шкіру, темні очі і пряме темне волосся населяють Європу, Південно-Західну Азію та Індію. Європеоїди, які живуть на півночі Європи, відрізняються високим зростом, світлою шкірою, світлими очима і білявим волоссям.

Народи, що належать до монголоїдної раси, населяють Центральну і Східну Азію. Представники цієї раси (монголи, китайці, казахи, корейці, японці) зазвичай низькорослі, з жовтувато-смаглявою шкірою, темними вузькими очима, чорним прямим волоссям.

На півдні Азії живуть представники негроїдної раси, що мають темну шкіру, вилицювате обличчя, хвилясте темне волосся

4,4(90 оценок)
Ответ:
SerAv2000
SerAv2000
18.05.2021

1.Северный Урал - простирается от Косьвинского Камня и соседнего с ним Конжаковского Камня (59° с. ш.) на юге до северных склонов массива Тельпосиз, а точнее, до берега реки Щугер, огибающей его с севера. Граничит на севере с Приполярным Уралом, на юге - Средний Урал.

Уральский хребет идёт здесь строго с юга на север несколькими параллельными хребтами и увалами общей шириной до 50-60 км. Рельеф среднегорный, с плоскими вершинамию

2. Конжаковский Камень (1569 м), Денежкин Камень (1492 м), Чистоп (1292 м), Отортен (1182 м, на других картах высота 1234 м)[1], Кожим-Из (1195 м), Тельпосиз (1617 м).

3. Среди полезных ископаемых имеются месторождения железных, медных, никелевых и марганцевых руд, а так же бурый уголь.

4. Район расположен на стыке 3-х климатических областей: на западе - континентальный климат с достаточным увлажнением, на севере - умеренный с избыточным увлажнением, на востоке - область континентального климата с достаточным увлажнением.

Господствуют континентальные арктические воздушные массы со стороны Северного Ледовитого океана. Средние t - +16 в июле, -16 в январе. На горные территории приходится достаточное увлажнение, осадки колеблются от 600 до 800 мм в год.

5. Средний многолетний годовой сток рек колеблется от 10,0 до 20,0 л/с с км2. Здесь берут свое начало реки Вишера, Улс, Косьва, впадающие в бассейн реки Кама по западному склону. Печора, с многолетним стоком от 20,0 до 50,0 л/с с км2. По восточной части: Вижай, Ивдель, Сосьва, питающие бассейн р.Обь.

6. Важнейшее значение имеют полезные ископаемые района: железорудные и медные месторождения, а так же марганцевые и никелевые запасы. Однако стоит выделить лесные, именно на Северном Урале сосредоточены промышленные запасы леса. Велико значение водных ресурсов, прежде всего как источник промышленного и бытового значения, + использование для лесосплава.

7.Это один из самых глухих и труднодоступных районов Урала. Севернее Ивделя, Вижая и Ушмы почти нет населённых пунктов и, соответственно, дорог. К горам с востока и запада подступают непроходимые леса и болота. Климат достаточно суровый. В горах много снежников, которые не успевают растаять за лето. Встречаются пятна вечной мерзлоты, причём до широты Конжаковского Камня. Хотя ледников в этих районах нет, в карах Тельпосиза, самого высокого массива Северного Урала найдены два маленьких ледника

4,4(40 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ