Исток реки Белой (Агизель) расположен восточнее горы Иремель. В верховьях река течет в низкой, заболоченной долине.
Белая – обычная горная речка, быстрое течение, большое количество перекатов, скальные выходы, леса по берегам. После того как в Белую впадают реки Южный Узян и Кана Белая река становится полноводнее. В местах впадения на дне большое количество бревен, по Кану и Южному Узяну раньше сплавляли лес. По мере выхода на степную равнину Белая приобретает характер типичной равнинной реки.
Питается река главным образом за счет снегов. Наиболее крупные притоки: правые – Нугуш, Сим, Уфа, Бирь, Быстрый Танып; левые – Ашкадар, Уршак, Дема, Кармасан, Чермасан, База, Сюнь. Белая – судоходная река. Регулярное судоходство от устья до г. Уфа, нерегулярное до пристани Мелеуз.
На топографічних картах представлені система географічних координат та система плоских прямокутних координат.
Система географічних координат (географічні координати) застосовується для визначення положення точок земної поверхні відносно екватора й початкового (нульового) меридіану. Координатами є кутові величини: географічна широта B й географічна довгота L. Для визначення географічних координат на топографічних картах слугує мінутна рамка.
Довгота (кут між площиною меридіану в точц та нульовим (Гринвіч) меридіаном), Широта (кут між прямовисною лінією та площиною екватора) визначають положення точки на поверхні Землі. Вимірюються в градусах (°), довгота — від 0° до 180° на захід та на схід від Гринвіча, широта — від 0° до 90° на північ, від 0° до −90° на південь від екватора.
Географічні координати передають горизонтальне (планове) положення точок. Але при роботі із топографічною картою необхідно знати і абсолютну висоту. Абсолютні висоти в Україні визначають в Балтійській системі висот (відносно поверхні геоїда). Для забезпечення правильного положення об'єктів, що наносяться на карту, необхідно визначити географічну широту та географічну довготу й абсолютну висоту певної кількості точок, а положення всіх інших — відносно цих. Точки, закріплені на місцевості із точно встановленими плановими і висотними координатами, називають опорними пунктами, які поділяються на пункти планової основи та пункти висотної основи. Сукупність опорних пунктів дає опорну геодезичну мережу. Точність визначення координат опорних пунктів впливає на точність геодезичної основи карти.
Відповідь коротше:
Географічні координати точки, а саме, її широту , знаходять, використовуючи мінутну рамку, на якій крім мінутних поділок нанесені точками 10-секундні поділки.
Через точку проводять лінію, яка паралельна нижній стороні рамки карти, і дійсний меридіан , який паралельний вертикальній стороні рамки карти. Від заданої точки на південь і захід проводять кратні 10 секундам паралель та меридіан. З точки опускають перпендикуляри і вимірюють відрізки.
Объяснение:
Страны на двух материках: Египет – Африка и Европа; Дания – Евраазия и Северная Америка; Испания – Евраазия и Африка; Йемен – Евраазия и Африка; Панама – Северная Америка и Южжная Америка.