ответ:Озера в Євразії розміщені дуже нерівномірно. Найбільші з них зосереджені, хоч як дивно, не у вологих, а в посушливих областях. Це залишкові озера, що збереглися на місці давніх великих водойм, які існували в більш вологу епоху. До них належать Каспійське й Аральське моря-озера (мал. 153), а також озера Балхаш, Ельтон, Баскунчак тощо. Каспійське море за розмірами більше будь-якого озера світу. Вражає і глибина Каспію, що місцями перевищує 1000 м. Під час штормів на цьому озері утворюються хвилі заввишки до 15-17 м. Солоність його вод - 11-13%о.
Залишкові озера зазвичай неглибокі й солоні, розміри їх змінюються за порами року. У сухий сезон багато з них взагалі можуть зникати, залишаючи лише сольову кірку. А от Лобнор називають озером-мандрівником, оскільки воно часто змінює своє місцеположення, площу та обриси.
Відповідь:
1.Положення материка по відношенню до нульового меридіану і екватору:
Нульовий меридіан перетинає материк і ділить материк на дві нерівні частини. Велика частина материка розташована на схід від нульового меридіана, а менша - на захід.
Екватор перетинає Африку, і ділить її майже на дві рівні частинию
2. Велика частина Африки розташована між тропіками (в північній частині перетинається північним тропіком, а в южной- південним)
3.Афріка віддалена від полярних кіл, розташована між ними
4.Відносно інших материків:
Африка розташована на північний захід від Євразії, відокремлена від нёё Середземним і Червоним морем, Гібралтарською, Баб-ель-Мандебською протокою, Суецьким каналом.
Розташована на схід від Америки, їх розділяє Атлантичний океан.
На захід від Австралії, їх розділяє Індійський океан.
На північ від Антарктиди.
Пояснення: