М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
golovko2006ovr6m1
golovko2006ovr6m1
02.02.2021 03:41 •  География

Климатқа қандай факторлар әсер етеді?​ географиялық бойлық
жер бедері
жауын-шашын
атмосфералық айналым
географиялық ендік
температура
тұрақты жел
атмосфералық қысым

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Son0905
Son0905
02.02.2021

Перша епоха складчастості. В результаті мезозойської складчастості утворились більша частина Кордильєр, Анд, Верхоянський хребет та ін. Найбільш рання з великих епох складчастості мезозою виявилася в кінці тріасу — на початок юри і відома на Заході Євразії як ранньокімерійська, а на Сході як індосінійська. В цей час деформації охопили площу від Добруджі, Гірського Криму, Гірського Мангишлаку і Туаркіру через Південний Туркменістан, Центральний Іран, Північний Афганістан до Південного Китаю і Південно-Східної Азії, де вони були особливо інтенсивні. У західній півкулі вони виявилися в Кордильєрах, Південних Андах і особливо на Антарктичному півострові.

Друга епоха складчастості припадає на кінець юри — початок крейди; її іменують на 3аході Євразії пізньокімерійською, на Північному-Сході Росії — колимською, в Китаї — яньшанською, в Японії — Сакава або Ога, в Новій Зеландії — Хоконуї, в Північній Америці — невадською, в Південних Андах — арауканською. Основний ареал її вияву — Тихоокеанське складчасте кільце, де, зокрема, деформації цього віку оформили складчасту структуру Верхояно-Чукотської області, значну частину Японських островів і Нової Зеландії, відіграли важливу роль в оформленні структури західних зон американських Кордильєр. У Євразії ці деформації порушили внутрішні зони Альп, Дінарид, Еллінід, виявилися в Центральному Ірані і Афганістані, на Південному Паміру, в Тибеті і М'янмі.

Третя велика епоха мезозойської складчастості припадає на середину крейди: в Альпах і Карпатах вона була виділена як австрійська. Її вияви відомі по всьому Гімалайському поясу, хоч вони ніде і не завершили геосинклінальний розвиток. У Тихоокеанському обрамленні ці деформації мали основне значення в складчастій системі Сіхоте-Аліня. Вони торкнулися також Корякського нагір'я і північно-американських Кордильєр.

4,8(6 оценок)
Ответ:
raufsuleymanov
raufsuleymanov
02.02.2021

Внутренние воды

В Коралловое и Тасманово моря с вост. склона Б. В. х. стекает множество коротких порожистых, но полноводных рек, некоторые из них судоходны в нижнем течении (Бердекин, Фицрой, Хантер и др.). Самая крупная река Австралии Муррей и её приток Дарлинг берут начало на зап. склонах хребта. Здесь же начинаются и многочисл. периодически пересыхающие реки (крики), заканчивающиеся во внутр. части Австралии, и реки, впадающие в зал. Карпентария (Митчелл, Норман, Флиндерс и др.). Много небольших и мелких озёр (Бьюкенен, Галили и др.), на юге – ледникового происхождения.

4,6(64 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ