М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
bakhtovar2
bakhtovar2
30.06.2022 17:16 •  География

ДАЮ 1. Проранжировать виды транспорта по себестоимости перевозок, грузообороту, пассажирообороту и протяженности внутренних путей. Ранжированные списки прокомментировать.

2. ответить на вопросы теста (да, нет):

1)Наибольшая доля внутригородских пассажирских перевозок приходится на автомобильный транспорт;

2) Все виды транспорта в России эксплуатируются круглый год;

3)эффективность работы транспорта оценивается грузооборотом;

4)Крупнейший транспортный узел России - Санкт-Петербург;

5)Северный морской путь обслуживают порты Мурманск и Калининград

6) Дальний Восток с Европейской Россией связывает только один транспортный путь - Транссибирская жд магистраль​

👇
Ответ:
memasik67
memasik67
30.06.2022

Объяснение:

1) виды транспорта:

5 основных видов

железнодорожный

водный

автомобильный

воздушный

трубопроводный

2

1)нет

2)да

3)да

4)да

5)да

6)да

4,4(87 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
olzhabekzhazira
olzhabekzhazira
30.06.2022

Я написала багато цікавого, обери що найбільш потрібно

Цунамі – це високі, довгі хвилі, що породжуються могутній вплив на всю товщу океанської або морської води. Сам термін «цунамі» японського походження. Дослівний його переклад звучить так – «велика хвиля в гавані» і це не дарма, оскільки у всій своїй могутності вони проявляються саме на узбережжі.

Породжуються цунамі при різкому вертикальному зсуві літосферних плит, що становлять земну кору. Ці гігантські вібрації призводять до коливання всю товщу води, створюючи на її поверхні ряд гребенів і западин. Причому у відкритому океані ці хвилі досить нешкідливі. Їх висота не перевищує і одного метра, оскільки основна маса води, що коливається простягається під її поверхнею. Відстань між гребенями (довжина хвилі) досягає сотень кілометрів. Швидкість їх поширення залежить від глибини, коливається в межах від декількох сот кілометрів до 1000 км / год.

Наближаючись до берега, швидкість і довжина хвилі починає зменшуватися. Через гальмування на мілководді кожна наступна хвиля наганяє попередню, передаючи їй свою енергію і збільшуючи амплітуду.

Іноді їх висота досягає 40-50 метрів. Така величезна маса води, обрушившись на берег, за лічені секунди повністю спустошує прибережну зону. Протяжність району руйнувань вглиб території в окремих випадках може досягти 10 км!

Причини цунамі

Зв’язок між цунамі і землетрусами очевидний. Але чи завжди коливання земної кори породжують цунамі? Ні, цунамі породжуються лише підводними землетрусами з неглибоко розташованим вогнищем і магнітудою понад 7. На їх частку припадає близько 85% всіх хвиль цунамі.

Серед інших причин можна назвати:

Зсуви. Нерідко простежується цілий ланцюжок природних катаклізмів – зрушення літосферних плит призводить до землетрусу, воно породжує зсув, що генерує цунамі. Саме така картина простежується в Індонезії, де зсувні цунамі відбуваються досить часто.

Вулканічні виверження викликають до 5% усіх цунамі. При цьому гігантські маси землі і каменю, що зметнулися в небо, потім занурюються в воду. Величезна маса води зміщується. В утворену воронку спрямовуються океанські води. Це дислокація породжує хвилю цунамі. Прикладом катастрофи абсолютно жахливих масштабів є цунамі від вулкана Каратау в 1883 році (також в Індонезії). Тоді 30 метрові хвилі призвели до загибелі на сусідніх островах близько 300 міст і селищ, а також 500 морських суден.

Незважаючи на наявність у нашої планети атмосфери, що захищає її від метеоритів, найбільш великі «гості» з всесвіту долають її товщу. При наближенні до Землі їх швидкість може досягати десятки кілометрів в секунду. Якщо такий метеорит має досить велику масу і впаде в океан, він неминуче викличе цунамі.

Технічний прогрес приніс у наше життя не тільки комфорт, але і став джерелом додаткової небезпеки. Проведені підземні випробування ядерної зброї, це ще одна причина появи хвиль цунамі. Усвідомлюючи це, держави, які володіють такою зброєю, уклали договір, що забороняє його випробування в атмосфері, космосі і в воді.

Хто і як вивчає цунамі?

Руйнівна дія цунамі і його наслідки настільки величезні, що перед людством стала проблема знайти ефективний захист від цього лиха.

дистанційне вимірювання цунамі з відкритого космосу за до спеціальних супутників;

розробку моделей виникнення та поширення цунамі при різних умовах.

Іноді цунамі ототожнюють з Солітонами, оскільки обидва ці явища мають хвильову природу. Але фізика їх виникнення дуже відрізняється. Солітони це поодинокі хвилі, страхітливих розмірів, зустріч з якими у відкритому океані часто закінчується трагічно навіть для великих суден. Цунамі – це ціла серія хвиль, які, наближаючись до берегової межі, набувають вигляду майже прямовисної стіни, висотою до кількох до десяткі

Класифікація хвиль цунамі

Існують кілька систем класифікації цунамі. Найбільше практичне значення має класифікація за інтенсивністю хвиль.

За цією ознакою хвилі поділяють на 6 категорій:

Перша категорія фіксується тільки приладами. Люди можуть їх навіть не помічати.

Хвилі 2 і 3 категорії не завдають значної шкоди.

Цунамі 4 категорії здатні викинути на берег навіть велике морське судно.

Хвилі більш високих категорій не тільки руйнують споруди, а й призводять до людських жертв, аж до катастрофічних масштабів.

Найстрашніші цунамі

2004 рік, південь Азії. Землетрус на острові Суматру, породжує величезну хвилю. За кілька десятків хвилин смертоносна хвиля досягла узбережжя Індонезії, Індії, Таїланду і Шрі-Ланки.

Його наслідки жахливі – близько 300 000 людських життів і величезні матеріальні збитки.

Самі нищівні хвилі, відвідали північну півкулю в 1964 році на Алясці. Спочатку жителі відчули підземні поштовхи, потім на горизонті з’явилася 30-метрова стіна води. Лють водної стихії була такою, що з лиця землі було стерто багато міст Північної Америки, десятки тисяч жителів США і Канади залишилися без даху над головою. Ця трагедія завдала матеріальної шкоди в 300-500 млн

4,8(92 оценок)
Ответ:
785600
785600
30.06.2022
1. Относительно экватора саванны в тропическом поясе, а пустыни в экваториальном и субэкваториальный поясе.
2. Положение саванн и пустынь между параллелями в северном и южном.
3. Положение саванн и пустынь между меридианами в западном и восточном.
4. Саванны протянуты больше, чем пустыни так как пустыни находятся в экваториальном поясе его меньше чем саванны которые находятся в тропическом и субтропическом поясах поэтому протяжённость больше.
5. С пустынями саванны, а с саваннами пустыни и степи.
6. Пустыни очень засушливые но в некоторых районах жаркие и влажные. Саванны очень сухие растительность скудная.
7. В пустынях пустынные почвы, а в саваннах красно-бурые фераллитные.
8. В пустынях в некоторых районах почти вся растительность, а в саваннах растительность очень скудная.
9. В пустынях гепард жуки-короеды, то есть те животные которые при к этим климатическим условиям. В саваннах жираф, тигр , различные виды птиц.
10. Животные пустыни верблюд, а в саваннах различные типы животных
12. Во всех представленных зонах есть взаимосвязь.
4,5(18 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ