М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
1990200827
1990200827
11.04.2020 07:33 •  География

заполнить таблицу. Тектоничкеская структура и полезные ископаемые у данных форм рельефа:
Амазонская низменность
Центральные равнины
Бразильское плоскогорье
Среднесибирское плоскогорье
Анды
Аппалачи
Альпы
Алтай
Кавказ
Кордильеры
Урал
Большой водораздельный хребет
Гималаи

👇
Открыть все ответы
Ответ:
anickeeva2013
anickeeva2013
11.04.2020

Объяснение:

Приро́дный территориа́льный ко́мплекс (ПТК) — территория, обладающая определённым единством природы, обусловленным общим происхождением и историей развития, своеобразием географического положения и действующими в её пределах современными процессами. Одновременно ПТК — закономерное сочетание географических компонентов или комплексов низшего ранга, образующих системы разных уровней — от географической оболочки до фации (ландшафтоведение).

ПТК бывают полные (из 6 компонентов) и неполные (из меньшего количества компонентов [в пределах одной сферы, например водный биоценоз).

В становление и развитие теории ПТК существенный вклад внесли отечественные учёные: В. В. Докучаев (1846—1903), Л. С. Берг (1876—1950), Д. Л. Арманд (1905—1976), Ф. Н. Мильков (1918—1996), С. Д. Муравейский (1894—1950) и др.

Компоненты природы «Компонент»-в переводе с латинского означает «составная часть целого». Рельеф и горные породы Климат Воды Почвы Растения Животные Окружающая нас природа состоит из частей, или, как их еще называют, компонентов. К природным компонентам относятся рельеф и горные породы, климат, воды, почвы, растения, животные

Природный комплекс (ПК) ПК – это закономерное сочетание компонентов природы: горных пород, воздуха, вод, растений, животных и почв на определённой территории. При изменении одного компонента природного комплекса изменяется весь природный комплекс «Комплекс»-в переводе с латинского означает «сочетание». Слово "комплекс" в переводе с латинского языка означает "сочетание". Природный комплекс— это сочетание компонентов природы: горных пород, воды, воздуха, организмов. В ПК все компоненты так взаимосвязаны, что при изменении одного из них постепенно изменяются и все остальные, изменяется весь комплекс.

Схема природного комплекса «Комплекс»-в переводе с латинского означает «сочетание». Рельеф и горные породы Климат Воды Почвы Растения Животные В каком бы месте на земной поверхности мы ни находились, везде нас окружает природный комплекс. Мы видим горные породы, слагающие рельеф, воды морей, озер, рек, источников, дышим воздухом и наблюдаем изменения состояния атмосферы (погоду, климат), знакомимся с растениями, животными и другими организмами.

4,6(71 оценок)
Ответ:
jdhhdd
jdhhdd
11.04.2020

Як відомо, Україна володіє третиною світового запасу найпродуктивніших земель - чорноземів. Завдяки цьому, а також зручному, здебільшого рівнинному рельєфу, більше 60% площі нашої країни зайнято сільськогосподарськими угіддями. Однак, крім чорноземів, зустрічаються і деякі інші типи грунтів.

Дерново-підзолисті і торф'яно-підзолисті грунти характерні в основному для півночі України (Полісся). Вони сформувалися під хвойними і змішаними лісами з трав'янистою рослинністю за умови великої кількості опадів, яка сприяє заболочуванню низинних місць. Вміст гумусу в них - низький ( 0,7-2,0 %), повітропроникність - висока, а грунтова реакція - кисла (рН 4,2-5 , 2 ). Такі грунти добре підходять для вирощування хвойних і вересових культур , але для інших традиційних, які воліють нейтральну реакцію, потрібно проводити вапнування і внесення органічних і мінеральних добрив.

Сірі лісові грунти (які є перехідними від дерново-підзолистих до чорноземних) зустрічаються в Лісостепу і південних районах Полісся. Вони сформувалися під широколистяними лісами на основі суглинків. Вміст гумусу в них теж невисокий, а реакція - кисла або слабокисла.

Чорноземні грунти найбільше поширені в Україні (майже 60 % території) і знаходяться в Лісостеповій та Степовій зонах. Чорноземи утворені в основному під багаторічними трав'яними рівнинами і, як відомо, відрізняються високим вмістом гумусу (5-15 %), нейтральною реакцією, яка ідеально підходить для більшості сільськогосподарських культур, і грудкуватої структурою, що допомагає утримувати вологу. Це - найкращий грунт для землеробства у світі. Товщина шару українських чорноземів в деяких районах досягає метра (близько 10 % території країни). Залежно від місця розташування і ступеня зволоженості чорноземи поділяють на кілька підтипів.

Каштанові грунти сформувалися під сухими степовими ділянками з бідною рослинністю при недостатньому зволоженні. Відрізняються низьким (до 3 %) вмістом гумусу, низької вологості, лужною реакцією і порівняно великою товщиною шару - до півметра. Для успішного вирощування сільгоспкультур потребують додаткового зволоження і подкислення.

Бурі лісові грунти розташовуються в гірських районах Криму і Карпат, а також на рівнинних територіях Закарпатської низовини і Передкарпаття. Вони сформовані під широколистяними, змішаними і листяними лісами на щебенистих і щільних породах. Відрізняються невеликою товщиною (до 30 см ) і вмістом гумусу до 3-4 %.

Солонці і солончаки - малородючі і неродючі грунти відповідно. Перші зустрічаються фрагментарно в лісостепу і степу і мають значний вміст солей. Другі містять підвищену кількість солей у всьому шарі і характерні для південних степів ( на терасах річок Дніпро, Південний Буг, Дністер, Дунай і на морських узбережжях). Це - проблемні грунти, які потребують промиванні і гіпсуванні для вирощування культур.

В яких випадках здійснюється зняття і перенос родючого шару ґрунту? Якими нормативними актами регулюється це питання? відповідь на ці та інші питання можна отримати у спеціалістів Земельної спілки України.

Объяснение:

Дерново-підзолисті і торф'яно-підзолисті грунти характерні в основному для півночі України (Полісся). Вони сформувалися під хвойними і змішаними лісами з трав'янистою рослинністю за умови великої кількості опадів, яка сприяє заболочуванню низинних місць.

4,6(90 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ