ответ:1) Каледонская складчатость, герцинская складчатость и альпийская складчатость.
2) В результате альпийской складчатости образовались Памир, Копетдаг, Паропамыз, Сафедкох, Гиндукуш, Банди-Туркестан. Горы Тянь-Шаня, повторно поднявшись подверглись омоложению.
3) К топливным полезным ископаемым относятся уголь, нефть, газ и горючий сланец. Караганда, Экибастуз, Кок-Янгак, Кызыл-Кия, Таш-Кумыр, Шаргунь, Байсун, Чимион, Палванташ, Ходжаабад, Южный Аламышик, Тенгиз, Кокдумалак.
4) Причина заключается в том, что горы Памира и Тянь-Шаня расположены на границе соприкосновения двух литосферных плит, где постоянно происходит процесс горообразования. Поэтому землетрясения часто происходят на Памире, в горах Тянь-Шаня и в близи них.
Объяснение:
а) Самой высокой точкой на Уральских горах является гора Народная (1895 м).
б) Самой высокой горой на Кавказе является Эльбрус. Его высота достигает аж 5642 м.
Как известно, Эльбрус является самой высокой горой не только в России, но и в Европе.
Рассмотрим другие предложенные варианты:
в) Алтай. Высочайшая точка - гора Белуха (4509 м).
г) Высочайшая гора на Саянах - гора Кызыл-Тайга на территории Республики Тува. Её высота составляет 3121 м.
Таким образом, самыми высокими горами России являются Кавказские горы с самой высокой точкой - Эльбрусом.
В екваторіальному лісі сприятливі умови для життєдіяльності рослин, тварин і мікроорганізмів, що особливо важливо для грунтоутворення. Для повного розкладання рослинних і тваринних залишків необхідно багато тепла, вологи і кисню. Всього цього в екваторіальному лісі досить і тому органічні речовини розкладаються до кінця і не накопичуються в ній. Ці поживні елементи рослини швидко поглинають, тому більша частина поживних речовин знаходиться в складі рослинного покриву. Жаркий клімат і велика кількість вологи сприяють розвитку густий вічнозеленої деревної рослинності. Екваторіальні ліси ростуть в кілька ярусів.
Додадкова інформація:
Екваторіальні ліси: Більшість тварин вологих екваторіальних лісів мешкають в кронах дерев. Тут живуть мавпи, кажани, змії, ящірки, багато птахів. Є й великі хижаки (наприклад, леопарди). Величезне значення в житті вологого екваторіального лісу мають комахи. Терміти безперервно руйнують залишки стовбурів дерев і старі опале листя, готуючи їх до подальшої переробки, яку здійснюють гриби і бактерії. Бджоли є головними запилювачами більшості лісових рослин.