1)
Колебания численности населения земного шара происходят периодически, в результате стихийных бедствий, катастроф, болезней, климатических факторов. Однако с развитием уровня технического прогресса цивилизации четко наметилась тенденция роста численности человечества.
2)
Негативные последствия роста численности населения Земли приводит к росту материального потребления, росту городских агломераций, загрязнению среды, падению уровня жизни, изменению структуры населения и его скученность. Рост населения не пропорционален росту потребления, так как обычно сопровождается падением уровня жизни.
Имея вытянутую форму с меридиональным направлением, региону свойственна смена климата. Количество осадков сокращается в направлении на юг. На Поволжье сформировались такие природные зоны: смешанных лесов, полупустыни, степь, лесостепь. Климатические условия перечисленных зон диктуют внешний образ природы. Полупустыни со скудным количеством осадков и суховеями не располагают к буйному развития растительности. Совсем другое дело зона смешанных лесов, лесостепь - богатый и растительный, и животный мир.
Погода - це стан нижнього шару атмосфери в даний час і в даному місці. Поняття "погода" містить шість показників її стану (або метеоелементів): температуру і вологість повітря, хмарність, опади, атмосферний тиск і вітер.
Температура повітря характеризує тепловий стан атмосфери і вимірюється в градусах Цельсія (°С) і Кельвіна (К). Температура повітря залежить від кута падіння сонячних променів. На температуру впливають прозорість атмосфери, хмарність, напрямок вітру, опади тощо. За даними розраховують середньодобову, середньомісячну, середньорічну температури.
Різницю між максимальною і мінімальною температурою називають амплітудою температур. Річні амплітуди температур збільшуються від екватора до полюсів. На одній і тій самій широті амплітуда температур також може змінюватися. Наприклад, вона збільшується від узбережжя вглиб материка і є одним із показників континентальності клімату.
Вологість повітря - вміст водяної пари в повітрі. Залежить від температури: чим вища температура повітря, тим більшу кількість вологи воно може містити. Абсолютна вологість - це кількість водяної пари (у г) в одиниці об'єму повітря (в 1 м3). Відносна вологість - відношення фактичного вмісту водяної пари в повітрі до можливого при даній температурі, виражене у відсотках.
Хмарність - ступінь покриття небосхилу хмарами - скупченнями крапельок води? що зависли в атмосфері, або кристаликів льоду. Розрізняють купчасті, шаруваті, перисті хмари, а також десятки їх різновидів - високошаруваті, купчасто-дощові, шарувато-купчасті та ін. Хмарність визначають у балах - від 0 (при ясному небі) до ів (при суцільній хмарності).
Атмосферні опади - вода в рідкому і твердому станах, що випадає з хмар або з повітря на земну поверхню. До рідких опадів належать дощ, роса, мряка, до твердих - сніг, град, іній, приморозь, снігова крупа. Кількість опадів вимірюється в міліметрах за одиницю часу (місяць, рік).
Атмосферний тиск - сила, з якою повітря давить на земну поверхню. Одиницями виміру атмосферного тиску є міліметри ртутного стовпчика (мм рт, ст.), мілібари (мб), а в системі СІ - паскалі (Па) і гектопаскалі (гПа). Нормальний тиск - середня величина тиску на рівні моря: Р норм. - 760 мм рт. ст. = 1013 мб = 1013 гПа.