1. 25% світового потенціалу гідроресурсів (освоєно - 16%)
2. 25% в загальному енергоспоживанні припадає на деревне паливо і біомасу
3. Низькі показники споживання енергії на одного жителя
4. 18% гірничорудної промисловості світу: 33% світового видобутку мідної руди; 30% - залізної руди; 25% - марганцю; 25% - бокситів
5. Бразилія фактично не відноситься до Латинській Америці, з іншого боку, географічно вона лежить в континенті Південна Америка.
6. У всіх країнах основний (або один з основних) мова - іспанська. Причому, якщо ви хоч трохи говорите по-іспанськи, розуміти мексиканців або колумбійців набагато легше, ніж самих іспанців.
7. Гватемала, Гондурас, Нікарагуа, Коста-Ріка, Панама і Колумбія мають вихід як до Атлантичного, так і до Тихому океанах.
8. Латинська Америка дуже популярна своїми "мильними операми", або так званими теленовели. Самі тривалі із них знімалися в 60х роках в Аргентині і складалися з більш ніж 600 серій.
9. Першим Чемпіоном світу з футболу стала збірна одній з країн Латинської Америки. Це не Аргентина і не Бразилія, а скромний на сьогоднішній день Уругвай, став кращою командою планети в 1930 році
10. Всього ж країни Латинської Америки досить часто організовували світові першості з футболу: вони відбулися в Мексиці (двічі), Уругваї, Чилі та Аргентині.
У всех точек, расположенных в северном полушарии –северная широта (с.ш.), а в южном полушарии – южная широта (ю.ш.).
Для определения географической широты на карте или на глобусе изображены параллели – линии, проведённые параллельно экватору.
Географическая долгота показывает расстояние от нулевого меридиана (Гринвича) до заданной точки, выраженное в градусах.
Географическая долгота бывает западной и восточной.
У всех точек, расположенных в западном полушарии(к западу от Гринвича) – западная долгота (з.д.), а ввосточном полушарии (к востоку от Гринвича) –восточная долгота (в.д.).
Для определения географической долготы на карте или на глобусе изображены меридианы – линии, которые соединяют северный и южный полюса.