ответ:
перш ніж читати, пригадайте!
ü що називають нерудними корисними копалинами?
ü на які нерудні корисні копалини багата україна?
нерудні корисні копалини є дуже різноманітними і розповсюджені повсюдно як на платформах, так і в областях складчастості.
видобування нерудної сировини. серед різноманітних видів сировини найвідомішою ймовірно є кам’яна сіль (галіт). це осадова гірська порода, яка використовується в харчовій і хімічній промисловості. вона є основним джерелом повареної солі, а також як сировина для виробництва хлору, соляної кислоти тощо.
світові континентальні ресурси солі величезні, а вміст солі в океані практично невичерпний. і майже кожна країна має свої власні запаси галіту. однак за обсягами видобутку лідерами є китай, сша та індія. україна належить до провідних країн світу за видобутком цієї сировини (мал. 43).
добре відомі як сировина й калійні солі - основа для виробництва мінеральних добрив. калійні родовища і басейни виявлені в межах усіх континентів, за винятком антарктиди. за деякими оцінками, світові запаси калію перевищують 10 млрд тонн. найбагатша калійними солями країна - канада - є водночас і найбільшим виробником цієї сировини (мал. 44).
попри значні запаси калійних солей в україні, їхній видобуток через економічні проблеми зменшився з початку 1990-х років, а з 2007 р. його виробництво взагалі зупинено.
мал. 43. лідери з видобутку кам’яної солі (тис. т, 2016 р., за даними mineral commodity summaries)
мал. 44. лідери з видобутку калійних солей (тис. т, 2016 р., за даними mineral commodity summaries)
історія ії
Наступило лето! Природа распустилась, лес, сад, деревья в парке изменились до неузнаваемости, покрылись густыми зелеными листьями. Солнце греет все жарче и жарче, день становится длиннее и птицы поют без умолку.
Летом природа занята ростом и развитием; жизнь в лесу бурлит, растения тянутся вверх, а животные выхаживают своих детёнышей; солнышко припекает сильнее; рассвет наступает рано, а темнеет позже; а в августе можно увидеть падающие звёзды.
Вот и настала Осень! Лес накинул золотца на листья, зашумели листья, вот ветер срывает их и пускает листопадом по дороге. Долго еще будут кружиться листья, пока не опадут и деревья останутся голыми. Вот тогда с нетерпением будем ждать первый снег.
Осенью природа замедляет свое развитие и готовится к зиме; кусты и деревья сбрасывают свои листья; птицы улетают в теплые края, а те животные, которые остаются, одеваются в теплые шубки; погода становится все холодней и ближе к концу осени выпадает первый снег.
Пришла зима! Лес одел пушистые белые шубки. Вода в речках и озерах замерзла и превратилась в лед. Зато теперь можно кататься на коньках. Если снег мокрый можно слепить снежную бабу и поиграть в снежки, а если сухой, то с вихрем прокатиться с горы на санках.
Зимой природа спит, накрывшись белым одеялом из снега и льда; на голых ветвях деревьев встречаются зимние птицы; животные оставляют следы на снегу; временами случаются вьюги и морозы; дни короткие, а ночи длинные и холодные.