М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
buraya1989
buraya1989
15.12.2021 13:35 •  География

Перечислите высотные пояса Иссык-кульской котловины

👇
Открыть все ответы
Ответ:
огпгпощо
огпгпощо
15.12.2021
19 мая 2012 в Гватемале наблюдалось крупнейшее за многие годы извержение вулкана Фуэго. Вулкан, расположенный в 40 километрах от столицы, выбросил колонну пепла на расстояние 5 тысяч метров над кратером. Извержение сопровождалось горящей лавой, бьющей фонтаном на расстоянии 400 метров. Национальная служба по чрезвычайным ситуациям предупредила авиакомпании о возможной опасности в радиусе 40 километров от вулкана.

 

Несмотря на продолжение усиления активности в течение первой половины дня 20 мая 2012, Фуэго стал успокаиваться. При этом продолжаются выбросы пепла на близлежащие населенные территории. Общее число столбов пепла, достигающих 700 метров в высоту, во время последующих некрупных извержений составило 2300. Правительство Гватемалы и Национальное агентство по чрезвычайным ситуациям CONRED присвоило извержению оранжевый статус опасности. Несмотря на объявленную авиакомпаниям зону запрета в радиусе 40 километров от вулкана, эвакуации жителей прилегающих к вулкану деревень не осуществлялось. Кроме этого, движение местных поездов было временно остановлено.Извержение Фуэго – одного из самых активных вулканов в Центральной Америке – считается частью активности, которая началась в 2002 году и длится уже десять лет.
4,8(95 оценок)
Ответ:
skillvirex
skillvirex
15.12.2021
Земля обертається навколо своєї осі, і її поверхня освітлюється Сонцем неоднаково. Коли, наприклад, у Вінниці день, то на протилежному боці планети - ніч. Тому, внаслідок обертання Землі навколо своєї осі кожний меридіан нашої планети має свій час, який не збігається з ча­сом інших меридіанів. Його називають місцевим, або сонячним часом. Отже, місцевий час - це час на одному меридіані в даний момент.

Наприклад, якщо в Києві, який лежить на 31° сх.д., 10 год, то в Харкові, що лежить на 36° сх.д., місцевий час становитиме 10 год 20 хв (36° сх. д. - 31° = 5°; 4хв * 5 = 20 хв). Але ко­ристуватися ним незручно, бо, рухаючись на захід або схід, доводиться з кожним градусом довготи стрілки годинника переводити назад або впе­ред на 4 хвилини.

За домовленістю між країнами світу, земну поверхню умовно поділено на 24 часові пояси, оскільки доба має 24 години. Отже, ширина кожного з часових поясів становить: 360° : 24 = 15° довготи. Відлік часових поясів ведеться у східному напрямі від Гринвіцького (нульового) меридіана, який дістав свою назву від Гринвіцької обсерваторії, що розташована по­близу міста Лондона у Великобританії.

За поясний час у межах кожного часового поясу береться місцевий час центрального меридіана. Для зручності межі часових поясів на суходолі найчастіше проходять з урахуванням державних кордонів.

Якщо людина переїжджає із свого часового поясу в пояс, що знаходить­ся на захід, то стрілку годинника слід переводити на годину назад, якщо на схід - на одну годину вперед.

З часів першої навколосвітньої експедиції Ф. Магеллана, коли після повернення з подорожі моряки помітили розбіжність у часі в один день, виникла потреба встановити лінію зміни дат. За міжнародною домовлені­стю, лінія зміни дат майже збігається з меридіаном 180°. Вона проходить переважно акваторією Тихого океану. По обидва боки від неї поясний час однаковий, а дати різні. Якщо перетинати цю умовну лінію, рухаючись із східної півкулі в західну, треба відняти 1 добу від дати, тобто один день повториться двічі. У разі перетину лінії зміни дат у зворотному напрямі втрачається 1 доба. Отже, саме від лінії зміни дат у напрямі зі сходу на захід починає свій відлік нова доба.

У багатьох країнах у літній період годинники переводять на 1 годину вперед. Це роблять для того , щоб ефективніше використовувати сонячне освітлення та заощаджувати електроенергію. Такий «переведений» час називають літнім.

Літнім часом користуються понад 100 країн світу. В Україні стрілки годинників переводять на 1 годину вперед в останню неділю березня. А в останню неділю жовтня літній час скасовується, годинники переводять на 1 годину назад, відновлюючи поясний час.
4,6(66 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ