М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
vol12
vol12
06.03.2021 10:45 •  География

Зразок таблиці до практичної роботи Країни

Індія 

Японія

Китай

Особливості

1)Тривалість життя.

2)Частка працересурсного населення (від 15до 60 років)

3)Співвідношення чоловіків та жінок.

4) Відсоток дітей до 15 років.

5)Кількість новонароджених хлопчиків та дівчаток.

6)Тип відтворення

Практична робота №4.
Тема: Аналіз статево-вікових пірамід Японії, Китаю та Індії з метою оцінювання працересурсного потенціалу країн.

Теоретичні відомості
Що показують різні елементи статево-вікової піраміди:
1. Висота піраміди характеризує тривалість життя населення.
2. Ширина основи показує кількість новонароджених хлопчиків (ліворуч) та дівчаток (праворуч).
3. Стовпчики гістограми показують кількість чоловічого та жіночого населення у певному віковому інтервалі (через 1, 4 або 5 років). За ними можна визначити співвідношення чоловічого та жіночого населення різних вікових груп: 0-15 років, 15-60 років; 60 і більше років.
4. Кути нахилу граней до основи характеризують темпи або швидкість зміни чисельності поколінь. Чим менші за абсолютною величиною кути нахилу, тим ближче контур піраміди до прямокутного і, відповідно, менше перевищення числа новонароджених над числом дорослих.
5. Загальний силует піраміди:
а) при зростаючому типі піраміди (прогресивна вікова структура населення, молоде населення) піраміда має широку основу і гострі кути нахилу бічних сторін. Це свідчить про те, що кожне наступне покоління новонароджених є численнішим за попереднє і, внаслідок високого рівня смертності в дитячі та молоді роки, досить швидко йде з життя.
б) при омолождувальному типі піраміди (населення, що постарішало) кути нахилу при основі наближаються до прямих, що свідчить про усталену щорічну кількість новонароджених (ширина основи рік від року майже не змінюється) і про те, що майже всі, хто народився, мають шанс вижити, переходячи з віку в вік внаслідок низьких рівнів смертності.
в) скорочувальний тип (регресивна вікова структура населення, молоде населення) піраміди має кути нахилу бічних сторін більшими за прямі; тоді при вузькій основі з кожним роком кількість новонароджених стає все меншою, основа ще більше звужується. Зазначене є характерним для дуже старого населення, або населення, що зменшується
6. Обрис бічної сторони. Якщо населення розвивається в нормальних умовах, тобто режим відтворення населення (рівні народжуваності та смертності) не зазнає якихось суттєвих зовнішніх впливів, то вікова піраміда має відносно рівні грані без виступів і западин. Наявність западин і виступів в окремих вікових групах свідчить про порушення плавності зміни поколінь в зв'язку з екстремальними подіями, що призвели до підвищеної смертності, міграції, зниження народжуваності, шлюбності тощо і викривили графік.
Хід роботи
Проаналізуйте статево-вікові пірамади Японії, Китаю та Індії
2. Порівняйте їх у вигляді таблиці за такими показниками:
1)Тривалість життя.
2)Частка працересурсного населення (від 15до 60 років)
3) Співвідношення чоловіків та жінок.
4) Відсоток дітей до 15 років.
5) Кількість новонароджених хлопчиків та дівчаток.
6) Тип відтворення (знайдіть в інших джерелах)
3. Дайте відповідь (письмово) Які спільні та відмінні риси в демографічній ситуації країн, що порівнюються?
4. Напишіть висновок. Назвіть головні особливості працересурсного потенціалу Японії, Індії та Китаю.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
ress123
ress123
06.03.2021

Південні області відрізняється природними зонами, витягнутими меридіонально, змінюючи один одного при русі від узбереж. Це обумовлено тим, що гірські бар’єри не дозволяють повітряним масам Тихого і Атлантичного океанів вільно проникати вглиб континенту. Зміна кліматичних умов відбувається за двома напрямками: з півночі на південь і від океанічних окраїн до внутрішніх районів материка.

Північна Америка має зональність, яка добре простежується по широкій. Територія цього регіону розташовується в межах практично всіх географічних поясів, за виключення екваторіального . У їх складі виділяють кілька природних зон. Найрізноманітнішої зоною є помірний географічний пояс . Північна частина материка відрізняється широтной зональністю, коли природні зони витягнуті по паралелі і змінюють один одного по широті. Основна причина такого виду зональності полягає в тому, що ці території представлені рівнинами.


Напишіть будь ласка рослинний світ помірного поясу в південній америці
4,8(27 оценок)
Ответ:
nnhfgg
nnhfgg
06.03.2021

1. Ю́жная Аме́рика — южный континент в Америке, расположенный в основном в Западном и Южном полушарии планеты Земля, тем не менее, частично континент располагается и в Северном полушарии.

2. Пояс освещения тропический,умеренный.

3. Экватор пересекает Южную Америку в северной части, поэтому большая его часть расположена в южном полушарии. По отношению к нулевому меридиану Южная Америка находится в западном полушарии.

4. Крайние точки материка Южная Америка:

Северная — мыс Гальинас 12°25′ с.ш., 71°39′ з.д.

Западная — мыс Париньяс 4°40′ ю.ш., 81°20′ з.д.

Восточная — мыс Кабу-Бранку 7°10′ ю.ш., 34°47′ з.д.

Южная — мыс Фроуорд 53°54′ ю.ш., 71°18′ з.д.

5. Протяжённость Южной  Америки  с  севера  на  юг  по  70-му градусу  з.д. — 7350 км, и с  запада  на  восток по 10-му градусу с.ш. — 4655 км.

6. По площади материк Южная Америка занимает четвертое место.

На всякий случай информация:

Материки Земли имеют следующие площади (в порядке убывания) :

Евразия — 53,89 млн км2, это крупнейший материк, на который приходится 36% площади суши.

Африка — 30,25 млн км2.

Северная Америка — 20,4 млн км2 (без островов) , 24,2 млн км2 (с островами) .

Южная Америка — 17,82 млн км2.

Антрактида — 13,66 млн км2 (вместе с шельфовыми ледниками) .

Австралия — 7,69 млн км2, это самый маленький материк Земли, по площади в 7 раз меньше Евразии.

7. Омывается на западе Тихим океаном, на востоке — Атлантическим, с севера ограничивается Северной Америкой, граница между Америками проходит по Дарьенскому перешейку и Карибскому морю.

с севера – Карибское море, относящееся к бассейну Атлантического океана. Страны Южной Америки, которые граничат с Карибским морем - включая Колумбию, Венесуэлу, Гайану, Суринам и Французскую Гвиану - известны как Карибская Южная Америка.

8. На всём протяжении изрезана слабо,наибольшая изрезанность отмечается на южном побережье: там же располагается архипелаг Огненная Земля.

9. Южная Америка полностью находится в Западном полушарии. Большая её часть расположена к югу от экватора. Материк пересекается Южным тропиком. Он сильно вытянут с севера на юг, протянувшись более чем на 7 тысяч километров. С запада на восток в наиболее широкой части около 5 тысяч, однако, по большей части его протяженность небольшая, и континент сужается к своей южной оконечности.

Объяснение:

4,8(2 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ