Қазір, 21 ғасырда біздің өмірімізді компьютерлерсіз және Интернетсіз елестету қиын. Өткен ғасырдың ғылыми фантаст жазушылары ақпаратқа жедел қол жеткізуді армандады, және бұл арман шындыққа айналды. Бірақ, өкінішке орай, өркениеттің бұл пайдасы да бар: миллиондаған адамдар интернетке тәуелді болды - арақ ішетін адам сияқты, есірткі дозасына тәуелді. Интернетке тәуелділік өте маңызды мәселе. Интернетке тәуелді адам барлық уақытын виртуалды әлемде өткізеді. Оның нақты өмірі осыдан зардап шегеді: оқу немесе жұмыс, отбасымен қарым-қатынас және т.б. Психологтар мен психиатрлар Интернетке тәуелділік ауру деп санайды және кез-келген ауру сияқты, емдеуден гөрі алдын - алу оңай. Тәуелділікке түспеу үшін Сіз әрқашан Интернетте қанша уақыт өткізетініңізді бақылауыңыз керек. Желіде бірнеше сағат отыру жаман идея, егер нақты өмір бірінші кезекте тұрса. Бірақ егер желіде болып жатқан нәрсе сізді шынайы өмірде болып жатқаннан гөрі көбірек алаңдатса, бұл алаңдатарлық белгі. Сіз интернетсіз жасай алмайсыз, бірақ шара бәрінде болуы керек. Виртуалды қарым - қатынас шынайы достармен сөйлесуді, суретке қарауды, бейне серуендеуді, отбасымен және достарымен қарым-қатынасты алмастырмайды. Интернетке тәуелді болмау үшін бұл туралы ұмытпау керек.
лайк басшы
Відповідь:
Екологічні проблеми Евразії(розширенно)
Сміття. Серед усіх проблем учасни/-ці дослідження найчастіше згадували нерегулярний вивіз сміття, засмічення міських вулиць і зелених зон, відсутність інфраструктури для сортування і нестачу сміттєспалювальних заводів.
Проблема сміття є «видимою»: люди стикаються з нею щодня і саме тому вона їх турбує найбільше. Учасни/-ки дискусій багато говорили про нерегулярність вивезення сміття з прибудинкових територій і засміченість публічних просторів.
«Хвилює, в першу чергу, вивіз сміття. Тому що його багато накопичується і часто його можна зустріти по місту, на вулицях, особливо, під час великих заходів».
Якість повітря. Загазованість, смог і забрудення повітря є ще однією проблемою, про яку говорили учасни/-ки дослідження. Особливу увагу на неї звертають люди, які нещодавно переїхали в Київ. На думку респондент/-ок, у майбутньому ситуація погіршиться: з появою нових мешкан/-ок у місті збільшиться кількість приватних автомобілів і зросте забруднення повітря.
«Друга проблема, з якою стикнувся, це повітря. Не зважаючи ні що це відчувається. Пізніше я почав більше цікавитися цим. Коли в повітрі багато домішків різних газів, дуже часто виникають такі симптоми, як головний біль, біль у суглобах і інші фізичні розлади організму».
Система вимірювання якості повітря є загадкою для більшості учасни/-ць обговорення. Деякі з них не були впевнені, чи проводитися моніторинг взагалі.
Люди кажуть, що їм цікаво дізнаватися більше про рівень забруднення повітря, якби цю інформацію надавали в доступній формі, наприклад, як частину прогнозу погоди. Дехто пригадував, що під час пожеж на торфовищах навколо Києва показники забруднення повітря оголошували в новинах. Однак, самостійно розшифровувати ці показники складно. Людям не зрозуміло, який вплив на здоров’я людини має певний вміст тієї чи іншої речовини. Саме тому не всі учасники впевнені, що довіряли б офіційним показникам.