М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
NShmak
NShmak
15.04.2023 11:26 •  География

Завдання 2. На контурній карті підпишіть назви об'єктів берегової лінії Євразії: а) морів — Середземне, Чорне, Азовське, Північне, Балтійське, Баренцове, Східносибірське,
Берингове, Японське, Жовте, Південнокитайське, Аравійське;
б) заток - Біскайська, Бенгальська, Перська;
в) проток - Дарданелли, Босфор, Гібралтарська, Ла-Манш, Берингова;
г) островів – Великобританія, Ірландія, Шпіцберген, Нова Земля, Сахалін, Японські,
Філіппінські, Великі Зондські (Калiмантан, Суматра, Ява);
д) півостровів Балканський, Апеннінський, Піренейський, Скандинавський, Таймир,
Чукотський, Камчатка, Корея, Індокитай, Малакка, Індостан, Аравійський.​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
T3211
T3211
15.04.2023

Серед галузей промисловості Канади виділяється гірничодобувна промисловість, яка відрізняється винятковою різноманітністю виробництв. Тут у значних обсягах видобуваються практично всі основні види корисних копалин,які необхідні для сучасної індустрії (виняток становлять боксити, марганець, хром, алмази, фосфорити, деякі рідкісні метали).

У цілому в Канаді видобувається 26 видів металів, 24 види неметалевих мінеральної сировини, всі основні види мінерального палива. Видобуток кольорових, дорогоцінних і радіоактивних металів зосереджений на південній частині Канадського щита, де різко виділяються найбільші в світі мідно-нікелеве родовище Садбері і родовище урану Блайнд-рівер (обидва в провінції Онтаріо); значну роль у видобутку кольорових металів відіграють також підприємства Британської Колумбії і Юкона, розташовані в зоні Кордильєр.

Основна маса залізної руди видобувається в центральному Лабрадорі. У південній, найбільш обжитій частини рівнин осадового походження чітко локалізуються видобуток нафти, природного газу, сірки (провінція Альберта) і калійних солей (провінція Саскачеван). Майже весь видобуток азбесту зосереджений у південній частині провінції Квебек, в межах Аппалачів. Східноканадські родовища вугілля (Нова Шотландія), що служили основою вугільної промисловості, тепер значно вичерпалися. Ця галузь тепер розгортається в провінціях Альберта і Британська Колумбія.

Основа економіки Канади - енергетика. У паливно-енергетичному балансі країни домінують нафта і природний газ. За річним обсягом видобутку природного газу Канада знаходиться на 3-му місці у світі після Росії та США. Частину нафти та природного газу Канада експортує в США.

Перспектива подальшого розвитку гірничодобувної промисловості пов'язані з ресурсами Канадського Півночі. За неповними даними розвідані запаси нафти тут становлять 205 млн. т, потенційні 4680 млн. т, достовірні запаси газу 684 млрд м. кб., потенційні - 10610 млрд. м. кб. Частка Півночі становить в продукції гірничодобувної промисловості Канади: 90% - з видобутку залізної руди, 50% - свинцю, цинку, нікелю, міді, урану, 10% - золота, срібла, азбесту, вольфраму.

Виключно великі й різноманітні енергетичні ресурси Канади. За виробництвом електроенергії країна займає 3 місце в світі. У Канаді побудований цілий ряд великих гідроелектростанцій: Черчіль-Фолс на річці Черчіль (5,2 млн. кВт), Боарнуа на річці Святого Лаврентія (1,6 млн. кВт), Гордон-Шрам на річці Піс-Рівер (2,4 млн . кВт), цілий каскад великих ГЕС на річках Манікуаган і Утард (сумарна потужність 6,6 млн. кВт). Великі ТЕС розміщені поблизу Торонто і Ванкувера; АЕС - у провінціях Онтаріо, Квебек, Нью-Бленшік. Приблизно 69% одержуваної в Канаді енергії припадає на ГЕС, 15% - на ТЕС, 16% - на АЕС.

Обробна промисловість Канади - найважливіша галузь господарства країни, що дає більше половини вартості товарної продукції. У ній зайнято понад 2 млн. чоловік. У процесі розвитку обробної промисловост гається дві закономірності: загальна, притаманна обробній промисловості всіх розвинених країн (прискорений розвиток машинобудування, особливо електротехніки) і специфічна, канадська (розвиток кольорової металургії, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості). Слід відзначити і зростаючу роль важкої індустрії (металургії, хімії), частка якої в обробній промисловості за вартістю наближається до 50%.

Канадське машинобудування, яке в основному працює на задоволення потреб внутрішнього ринку, дає близько 25% вартості продукції обробної промисловості. Лише автомобільна, авіаційна галузі і сільськогосподарське машинобудування працюють на експорт. Провідну роль в канадському машинобудуванні займає виробництво транспортних засобів: автомобілів, літаків, тепловозів, суден і снігоходів. Канада випускає в рік близько 2 млн. автомобілів і 400 тис. снігоходів. Найважливіший центр канадського машинобудування - місто Уїнсор. Загальне машинобудування в Канаді розвинене слабо, практично відсутнє верстатобудування.

Добре розвинена хімічна промисловість, зокрема виробництво сірчаної кислоти, мінеральних добрив, синтетичного каучуку, гумових виробів, пластмас. Основні центри хімічної промисловості - Монреаль, Торонто, Ніагара-Фолс.

За виплавкою чавуну та сталі Канада займає 8 місце серед розвинених країн світу. Головні центри - Гамільтон та Сідні.

За лісозаготівлями, лісопилянням та деревообробкою Канада посідає 3 місце у світі після Росії та США, з виробництва целюлози та паперової маси - на 2-му, газетного паперу - на 1-му. Канада поставляє на світовий ринок близько 35% всіх пиломатеріалів, целюлози та паперової маси, близько 75% газетного паперу. Целюлозно-паперова промисловість випускає близько 9% млн. т газетного паперу на рік. Основні її райони - Квебек і Онтаріо, де зосереджено до 60% потужностей: фабрики орієнтуються на водні ресурси і джерела деревної сировини.

Добре розвинені харчова, швейна і текстильна промисловість з основними центрами в Монреалі, Торонто та Квебеку.

4,5(22 оценок)
Ответ:
2407arinka
2407arinka
15.04.2023

В Южной Америке растет орех, который любит тепло и влагу, и это Бразильский орех, также известен как бертолетия/бертолеция/Южно-Американский орех/Американский орех. Особо распространен в Гайане, Венесуэле, Бразилии, восточной Колумбии, восточном Перу и восточной Боливии. Также одиночные деревья рассеяны на отмелях  рек Амазонки, Риу-Негру и Ориноко. Культивация не дала особых результатов, в небольшом количестве его все же выращивают как культурное растение, но производительность плантаций по сравнению с дикими деревьями невысока.

Кедровый орех — обобщённое название употребляемых в пищу семян нескольких видов растений из рода Сосна (также называемых кедровыми соснами). В строго научном смысле орехом не является, но такое название закрепилось за ними в кулинарии.  Крупнейшими производителями кедровых орехов являются Россия, Монголия и незначительные урожаи собираются в Казахстане.

Фисташки распространены в субтропических и частично тропических областях Старого и Нового Света, а именно в Средиземноморье, Северо-Западной Африке, Западной, Средней и Восточной Азии, некоторые виды фисташек встречаются в Центральной Америке ( регион между Североамериканским регионом и Южной Америкой, относится  к североамериканскому континенту), а также на юге штата Техас (США).

Лесной орех — орех любого из 20 видов кустарника (реже дерева) рода Лещина. Орехи крупноплодных форм лещины называют фундуком. Некоторые виды лещины культивируют на Кавказе, в Крыму, в коммерческих количествах фундук в Турции (крупнейший производитель фундука в мире), Азербайджане, Италии, Греции, на Кипре, в Грузии, в Северной испанской области Каталонии, в Великобритании, в графстве Кент и в американских Штатах Орегон и Вашингтон.

Грецкий орех, известен также как волошский орех/царский орех/греческий орех. Произрастает на мощных, богатых гумусом почвах, умеренно влажных, с хорошей аэрацией. Грецкий орех растёт в Закавказье, особенно в западной части, а также в Талышских горах, в северном Китае, в северной Индии, на Тянь-Шане, в Иране, в Малой Азии, на Балканах, в Украине и Греции. И хоть издавна этот орех широко культивируется, однако в Западной Европе он считается одичалым.

4,8(5 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ