1) Унаслідок кліматичних контрастів води суходолу в Євразії поширені дуже нерівномірно.
Унаслідок значних кліматичних відмінностей води суходолу розміщені на території Євразії вкрай нерівномірно. Найгустіша їх мережа ігається на океанічних узбережжях. З просуванням у глиб материка кількість водойм зменшується. За рівнем забезпеченості водою на території Євразії виокремлюють декілька районів.
2) Хуанхе (спрощ.: 黄河; кит. трад.: 黃河; піньїнь: Huáng Hé, монг. Хатан гол) (в перекладі з китайської — Жовта річка) — друга за довжиною річка Азії та Китаю (після Янцзи), та шоста за довжиною річка світу, довжина становить близько 5 464 км.
Починається в Бохайських горах в провінції Цінхай, на заході Китаю, у східній частині Тибетського нагір'я на висоті понад 4 000 м, протікає через озера Орін-Нур і Джарін-Нур, відроги гірських масивів Куньлунь і Наньшань. У середній течії перетинає Лесове плато (лес — пильна гірська порода жовтого кольору — обумовлює жовтий колір Хуанхе). При перетині Ордоса і Лесового плато у своєму середній течії утворює великий закрут, далі через ущелини Шаньсійських гір виходить на Велику Китайську рівнину, через яку тече близько 700 км до впадіння в Бохайській затоці Жовтого моря, формуючи в районі впадання дельту. За різними даними довжина річки становить від 4 670 км до 5 464 км, а площа її басейну — від 745 тис. км² до 771 тис. км². Середня витрата води в річці становить приблизно 2 000 м³ за секунду. Річка має мусонний режим при літніх повенях з підйомом рівня води до 5 м на рівнинах і до 20 м в горах.
Розмиваючи Лесове плато і Шаньсійські гори Хуанхе щорічно виносить 1,3 млрд тон намулу, займаючи за цим показником перше місце серед річок світу. Інтенсивне відкладення наносів у нижній течії підвищує русло, яке розташоване на висотах від 3 до 10 м вище прилеглих рівнин. З метою захисту від повеней Хуанхе та її притоки огороджені масштабною системою дамб, сумарна довжина яких становить близько 5 тис. км. Прориви дамб призводили до величезних повеней і переміщень русла. Це призводило до загибелі великої кількості людей і дало річці прізвисько «Горе Китаю». Максимальне зафіксоване переміщення русла Хуанхе склало близько 800 км.
(ВРОДЕ БЫ ТАК)
При сообщении об угрозе стихийного бедствия:
• Выйдите из дома, предупредите соседей.
• Быстро уходите в безопасное место.
• При подъеме на безопасные склоны нельзя передвигаться по долинам и ущельям, поскольку в них могут образоваться побочные русла селевого потока.
• При торможении оползня остерегайтесь скатывающихся с его тыльной части глыб, камней, обломков конструкций, земляного вала, осыпей.
• Захваченному потоком подручными средствами (шестом, веревкой).
При внезапном сходе снежной лавины:
• Укройтесь за скальным выступом.
• Лягте на землю, закрыв голову руками.
• Дышите через одежду.
• Оказавшись в снегу, быстро определите верх-низ и выбирайтесь, утаптывая снег.
Чаще лавины сходят после сильных снегопадов весной с 10 до 20 ч. Наиболее безопасны утренние часы до восхода солнца
В лавине:
Выбирайте безопасный маршрут: обходите лавиноопасные склоны, сомнительные участки пересекайте по одному. Попав в буран, пересидите, пока не сойдут лавины или не уляжется снег. Избегайте попадания в мокрую лавину: она очень быстро смерзается. Постарайтесь убежать от нее в сторону по склону.
После оползня, селя, обвала, лавины, убедившись в отсутствии повторной угрозы, надо сообщить о случившемся, вернуться в эту зону для немедленного розыска и извлечения пострадавших, оказания им первой
• защитите рот и нос, чтобы не задохнуться;
• постарайтесь удержаться на поверхности, делая плавательные движения;
• при погружении в поток подтяните колени и голову к животу;
• определите верх-низ и быстро выбирайтесь, перемещая снег под ноги и утаптывая его;
• при невозможности выбраться экономьте силы, переборите желание уснуть;
• при остановке лавины расчистите место перед лицом и грудью.