М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
efimovvvilyha
efimovvvilyha
02.02.2021 04:59 •  География

До іть будь ласка, за відповідь ві ів. УКАЖІТЬ ЧИННИК, ВІД ЯКОГО ЗАЛЕЖИТЬ ГУСТОТА НАСЕЛЕННЯ. Наперед дуже дякую​

👇
Ответ:
саша4005
саша4005
02.02.2021

Причини різної густоти населення

З давніх-давен головним обмежувачем розселення людей був природний чинник. Про це свідчать такі факти: постійні населені пункти на планеті розміщені на південь від 78° пн. ш. і на північ від 54° пд. ш.; 80 % людства живуть на рівнинах; понад 50 % – на відстані від моря не більш ніж 200 км, а 30 % – не далі ніж 50 км від узбережжя. Водночас малозаселеними є пустелі, вкриті льодовиками простори, тундра, вологі екваторіальні ліси.

Другим є історичний чинник. Найгустіше заселені райони давнього освоєння, де формувалася людина сучасного типу або існували могутні цивілізації давнього світу. Тому густозаселеними регіонами й нині лишаються Європа, Південна і Східна Азія. Потужні міграційні потоки з Європи після епохи Великих географічних відкриттів спричинилися до більшої густоти населення саме східного узбережжя Америки.

Третім чинником є демографічний. Чисельність і густота населення швидше зростають у країнах із другим типом відтворення. Навпаки, демографічна криза та депопуляція призводять до зменшення кількості й густоти населення.

Нарешті, розміщення населення завжди залежало від економічного чинника, тобто рівня розвитку та розташування виробництва. Ще в давнину внаслідок розвитку сільського господарства були території, що «притягували» людей: долина Нілу, Індо-Гангська низовина, Велика Китайська рівнина. З початком розвитку промисловості утворилися великі осередки підвищеної густоти населення в Європі та на сході Північної Америки. Тепер дедалі частіше господарство тяжіє до морських шляхів, які визначають економічні зв’язки між більшістю країн сучасного світу. Тому й густота населення зростає в цих районах.

4,5(82 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Anechka201
Anechka201
02.02.2021

1-б

2-г

3-б

4-в

5-б

6-г

7-а,д

8-а,б,д

9-а,б,в

10.1-д

2-а

3-г

4-в

11. 1-в

2-б

3-г

4-а

12.Пустелі Атакама в Південній Америці й Наміб в Африці утворилися на узбережжях материків. Причиною тому є прибережні холодні течії (у Південній Америці Перуанська, а в Африці – Бенгальська), які приносять сухе повітря.

13.Найбагатоводніша річка світу — Амазонка. Кожної секунди через поперечний перерії її річища в середньому проходить 220 тис. м3 води, а річний стік становить 6930 км3. Фахівці стверджують, що такою кількістю води можна забезпечити тисячі багатолюдних міст.

Амазонка має вражаючу властивість— вона повноводна протягом усього року. Секрет полягає в тому, що її посезонно живлять притоки, які несуть воду з Південної та Північної півкуль. Коли в першій з них з жовтня до квітня ллють дощі, то річка отримує значну кількість води від правих приток. У північній півкулі дощовий сезон триває з березня до вересня, Саме в цей період річку живлять ліві притоки. Виходить так, що протягом усього року в русло Амазонки несуть воду то північні, то південні притоки, а тому вона повноводна цілий рік.Так само і Конго

4,5(77 оценок)
Ответ:
19557
19557
02.02.2021

Відповідь: Через значну протяжність материка з півночі на південь різні його частини дістають неоднакову кількість тепла. У південні райони протягом року надходить велика кількість сонячної енергії, а в північні – незначна. Влітку на півночі континенту температура повітря становить в середньому +5ºС, а на півдні +30ºС. Ще більша різниця виникає взимку, коли північніше полярного кола середня температура близько -34ºС, а на півдні материка – вище +20ºС. Абсолютний максимум температури (+56,7ºС) зафіксовано в Долині Смерті.

4,6(40 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ