Особливістю системи розселення в Німеччині є те, що у Німеччині відсутній єдиний центр розселення, як в більшості европейських держав ( моноцентрична система - найбільша плотность в столиці, а потім снижается к кородонам) . Деякі міста в минулому були столицями німецьких князівств, що згодом стали федеральними землями у складі федеративної країни , кожна зі своїм центром. Найбільшими осередками розселення є міста-мільйонери: на сході – Берлін , на півночі – Гамбург, на півдні – Мюнхен. Особливо густо заселена західна частина країни, де сформувалася найбільша у Європі Рейнсько-Рурська міська агломерація (11 млн осіб)
В Німеччини і дуже високі показники середньої густоти населення та високий рівень урбанізації. Середня густота населення становить 230 осіб/км², але в старому промісловому центрі ( Рур) густота населення коливається від 1 000 до 5 000 осіб/км².
Високий рівень урбанізації– 75,1 %
Объяснение:
1.Температура января повышается при движении с севера на юг, а температура июля повышается при движении с запада на восток. Изменение осадков больше всего зависит от океанов, чем ближе к ним, тем осадков больше.
2.В Евразии в двух направлениях: в сторону увеличения с севера на юг, потому что увеличивается наклон падения солнечных лучей (широта) местности и с запада на восток июльские температуры (в одной климатической зоне) в сторону увеличения, а январские в сторону уменьшения из-за увеличения континентальности климата.
3.Количество осадков снижается, так как понижается температура и воздух становится разряженным.