На місцевості можна орієнтуватися різними : за місцевими ознаками, Сонцем, зорями. Для всіх ів спільним є те, що спочатку визначають, де північ.
На сторони горизонту вказують місцеві ознаки. Так, з північної сторони кора дерев і великі камені покриті мохом. З південної сторони крона дерев густіша, ніж \ північної. На південь від найближчою дерева розміщуються мурашники.
В ясну погоду можна орієнтуватися за Сонцем. Опівдні, о 12 год, Сонце перебуває в зеніті. Тому тінь від предметів буде спрямована на північ. Лінію тіні північ — південь називають полуденною лінією.
Уночі, коли не видно місцевих ознак і немає Сонця, можна орієнтуватися за зорями. Дія цього потрібно знайти на нічному небі Полярну зорю.
Вона вказує напрямок на північ. Щоб не помилитися, спочатку знаходять сім зірок сузір'я Великого Возу (Великої Ведмедиці), яке нагадує ківш і довгою ручкою .
Из всех океанов Атлантический занимает наиболее важное место в жизни человечества. Сложилось это исторически.
Географическое положение. Как и Тихий океан Атлантический вытянут от субарктических широт до Антарктиды, но уступает ему по ширине. Наибольшей ширины Атлантика достигает в умеренных широтах и сужается к экватору. (Сравните географическое положение Атлантического океана с положением двух изученных океанов. Выделите черты сходства и различия.)
Береговая линия океана сильно расчленена в Северном полушарии, а в Южном изрезана слабо. Большая часть островов лежит близ материков. {Покажите их на карте.)
Из истории исследования океана. С древнейших времен Атлантический океан стал осваиваться человеком. На его берегах в разные эпохи возникли центры мореплавания в Древней Греции, Карфагене, Скандинавии. Его воды омывали легендарную Атлантиду, о географическом положении которой в океане до сих пор спорят ученые.
А)виготовлення корму для худоби