Африка — другий за площею материк планети. Назва материка в перекладі з латинської мови означає «той, що не знає холоду»
Африка — це край, де завжди тепло і не буває зими. Звідси й походить назва материка.
Територія Африки майже повністю розташована в жаркій смузі.
Упродовж року Сонце стоїть високо на небосхилі. Сонячні промені падають на земну поверхню прямовисно, сильно її нагріваючи. На півночі Африки відзначено найвищу температуру влітку — +58 °С.
Температура повітря впродовж року становить +25...+30 °С. Зими немає. Зимовий період відрізняється від літнього кількістю опадів.
Розташування Африки в жаркій смузі зумовило багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ материка.
По обидві сторони від екватора простяглися тропічні ліси. Тут завжди тепло й випадає багато опадів. Тропічні ліси вічнозелені та багатоярусні. У верхньому ярусі ростуть дерева з розлогими кронами, заввишки до 80 м. Під ними ростуть пальми, фікуси, банани, деревовидні папороті, ліани, орхідеї. Гілки дерев і чагарників нижнього ярусу настільки переплітаються, що утворюють непрохідні хащі, через які майже не проходить світлоУ рослинному покриві саван переважають слонові трави, висота яких сягає 5 м.
Ці трави є їжею слонів, за що й отримали таку назву.
У саванах ростуть акації з кроною у вигляді парасольок і найтовстіші на Землі дерева — баобаби
В Швейцарии хорошо развито машиностроение (выпускаются станки, оборудование для полиграфии, текстильной промышленности), металлургия, электрооборудование, текстильная промышленность, пищевая, часовая, химическая и фармацевтическая промышленность.
В Норвегии машиностроение стоит не на первом месте.Здесь на первом месте стоит нефтегазовая промышленность, затем лесная, металлургия (чёрная и цветная), химическая промышленность, машиностроение (производство нефтебуровых платформ, электрооборудования, гидравлических турбин), пищевая (рыбная) промышленность.
И Норвегия и Швейцария-это два высокоразвитых государства, у которых есть общие черты в обрабатывающей промышленности: хорошо развито машиностроение, пищевая, металлургия, химическая промышленность.
Для получения 1т глинозема необходимо переработать 2-3 т
и 1т или 4-6 т и 9-12т .