Найцінніші зразки культурної та історичної спадщини перебувають під охороною ЮНЕСКО. Список цієї організації складають понад тисячу найменувань. Це – храми, парки, заповідники та навіть цілі історичні центри міст. Шедеври людського генія чи природні феномени занесені до списку ЮНЕСКО, щоб вберегти їх для нащадків. В Україні 7 об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Київ: собор Святої Софії та прилеглі чернечі будівлі, Києво-Печерська лавра Собор Святої Софії до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО занесено у 1990 році. Історичний ансамбль створювали і відточували протягом тисячі років. У стінах Святої Софії коронували київських князів – Ярослава Мудрого, Володимира ІІ Мономаха. У 20 столітті тут на гетьманство благословили Петра Скоропадського. У Києво-Печерській лаврі написав «Повість минулих літ» Нестор Літописець. Монастир став оплотом християнства в 11 столітті на теренах Русі. У 1941 році Свято-Успенський собор на території монастиря підірвали! Відбудували його тільки 2000 року. Цінністю церкви на Берестові є фрески, зроблені в 11, 12 та 17 століттях. Найдревніші розписи вважали втраченими до 1970 року. Як не парадоксально, але вони збереглися краще, ніж ті, які зроблені пізніше. Останні створили живописці з Афону. Частина фресок потребує реставрації. Де знаходиться: Софійський собор: вул. Володимирська, 24. Києво-Печерська лавра: вул. Лаврська, 15. Церква на Берестові, вул. Мазепи, 15. Джерело фото: kiev-code.com.ua. Ансамбль історичного центру Львова До списку світової спадщини ЮНЕСКО входить з 1998 року. Об’єднання художніх та архітектурних традицій Східної Європи, Італії і Німеччини стало причиною внесення його до когорти найцінніших пам’яток. Центр є найдревнішою частиною міста. Тут перше поселення з’явилося у 12 столітті. Саме навколо старої площі Ринок і розбудовувалося місто. З тогочасних вуличок досі можна пройтися «Волинським шляхом» (вул. Б. Хмельницького). У центрі були зосереджені адміністративні та культурні будівлі – міська ратуша, Вірменська та Успенська церкви. Ці та інші об’єкти роками залишаються місцями «паломництва» для туристів.
ответ:
африка – это второй по величине после евразии и самый жаркий материк земли.
в африке не бывает зим в нашем понимании. времена года на большей ее части различаются лишь количеством осадков. в северной африке расположена величайшая пустыня нашей планеты - сахара. здесь летом поверхность песка и камней нагревается до +70 градусов, а воздух до + 40 градусов.
самый холодный материк - антарктида
здесь у земной поверхности наблюдалась самая низкая температура - 89,2 °
южная америка - самый влажный материк.
эта особенность климата объясняется совокупным действием климатообразующих факторов. экватор пересекает материк в северной части, и к нему сходятся пассаты обоих полушарий. в отличие от африки ветры и северного и южного полушарий приходят со стороны атлантического океана, а значит, несут тёплый влажный воздух. отсутствие крупных орографических преград позволяет влажному воздуху проникать в глубь материка и приносить влагу. максимальное количество осадков (более 3000 мм. ) выпадает в предгорьях анд. на большей части материка годовое количество осадков не меньше 1000 мм.
австралия самый сухой материк.
в стране выпадает в пять раз. меньше осадков, чем в африке, и. в 8 раз меньше, чем в южной америке.
объяснение: