На місцевості можна орієнтуватися різними : за місцевими ознаками, Сонцем, зорями. Для всіх ів спільним є те, що спочатку визначають, де північ.
На сторони горизонту вказують місцеві ознаки. Так, з північної сторони кора дерев і великі камені покриті мохом. З південної сторони крона дерев густіша, ніж \ північної. На південь від найближчою дерева розміщуються мурашники.
В ясну погоду можна орієнтуватися за Сонцем. Опівдні, о 12 год, Сонце перебуває в зеніті. Тому тінь від предметів буде спрямована на північ. Лінію тіні північ — південь називають полуденною лінією.
Уночі, коли не видно місцевих ознак і немає Сонця, можна орієнтуватися за зорями. Дія цього потрібно знайти на нічному небі Полярну зорю.
Вона вказує напрямок на північ. Щоб не помилитися, спочатку знаходять сім зірок сузір'я Великого Возу (Великої Ведмедиці), яке нагадує ківш і довгою ручкою .
ответ:Зимой - обычно слоистые, слоисто-кучевые, слоисто-дождевые (это если проходит циклон). В антициклоне перистые, перисто-кучевые облака или безоблачная погода
Летом преобладают кучевые облака и все виды перистых, в циклонах - все виды облаков нижнего яруса (слоистые, слоисто-кучевые, слоисто-дождевые) и кучево-дождевые облака.
Облака нижнего яруса - это признак теплого фронта циклона, идут обложные осадки. Кучево-дождевые облака - облака холодного фронта, идут ливневые осадки.
Перистые облака в основном облака хорошей погоды, но перистые когтистообразные могут быть предвестником ухудшения погоды в течение 12 часов (подход теплого фронта).
Кучевые облака - обычные летние облака, которые появляются к обеду, а вечером пропадают
Объяснение: