Распределение температуры и влаги над территорией РК (55 23-26) Показатели Север РК Or PK 1. Среднегодовые температуры воздуха (S 23) 2. Самый холодный месяц. 3. Средняя температура января. - 1972 4. Минимальные температуры воздуха. 5. Теплые BM с юга повышают температуру до ... 6. Самый теплый месяц... 7. Средняя температура июля ... 8. Максимальные температуры воздуха... 9. Среднегодовые амплитуды температур... 13, 10. Неблагоприятные климатические явления на территории РК (S 25, стр.101-102) О "С 11. Агроклиматические ресурсы ($ 26) 12. Продолжительность вегетационного периода 13. Суммарное количество солнечного тепла, °C 14. Толщина снежного покрова (S 24, стр.98-99) 15. Количество осадков 16. Наибольшее количество осадков 17. Наименьшее количество осадков 18. Наибольшее количество осадков приходится на...
нерівномірність економічного розвитку країн світу як проблема сучасності
характерною особливістю світової економічної системи ххі ст. є стрімкий розвиток інтеграційних процесів між країнами, уніфікація економічних стандартів та створення нових ринків, що приводить в епоху економічної ізації, яка поєднує в собі різні мотиви. на жаль, формування попиту, пропозиції, ціни й конкуренції позитивно, але неоднозначно впливають на світові ринки, оскільки, явну вигоду отримують країни – лідери. тому важливо детермінувати чи дійсно процес ізації впливає діаметрально протилежно на розвинені країни світу та на країни, що розвиваються?
незважаючи на переконливі твердження прихильників ізації, які впродовж 1980-1990-х рр. запевняли, що відкриття національних ринків до зменшення прірви між багатим та бідним населенням, реально цей феномен мав позитивний вплив лише в кількох країнах.
за даними population reference bureau, яке провело моніторинг різноманітних статистичних даних, у 2011 році 48% населення землі живе менш ніж на 2 долари сша в день. факт асиметрії економічного розвитку є очевидним.
найгостріше негативні наслідки даного явища відчувають країни, що розвиваються, оскільки перспектива досягнути високого соціального благополуччя рівня заходу зменшується, незважаючи на те, що концентрація сировинно-ресурсного потенціалу в країнах, що розвиваються є доволі високою для стрімкого економічного розвитку. все ж, дохід від даних запасів, як правило, акумульовано в руках тнк. відповідно, робоча сила країн, що розвиваються залишається низькооплачуваною та некваліфікованою. збереження та інвестиції в цих країнах знаходяться на низькому рівні, наслідком чого є нерівномірне зростання доходів населення, що веде до нерівномірного економічного розвитку.
отже, економіка оперує різноманітними парадигмами росту та добробуту, які зазвичай у загальному аспекті з точки зору держави як цілісної одиниці, але структурні зміни в системі світового господарства та інтегрованість національних економік спонукають науковців розглядати проблеми нерівномірності економічного розвитку в міжнародному масштабі у зв’язку з стрімким поглибленням процесу ізації.