максимальна висота полуденного сонця у населеному пункті, який розташований на 48º пн.ш., 21 березня становитиме 42º.
Объяснение:
Полуденну висоту сонця визначають за формулою: h = φ ± δ,
де h – кут, під яким знаходиться сонце над горизонтом опівдні,
φ – географічна широта місця схилення сонця.
Отже, нам потрібно визначити географічну широту (φ) населеного пункту і схилення сонця 21 березня.
1) 222 км 111 км = 2º (відстань між Харковом і невідомим об’єктом у градусах).
2) Населений пункт розташований південніше від Харкова, тому:
50º – 2º = 48º пн. ш. (географічна широта невідомого об’єкта).
3) У дні весняного й осіннього рівнодення (21 березня і 23 вересня), коли сонце знаходиться в зеніті над екватором, то δ = 0º. Тому його полуденну висоту вираховують за формулою: h = 90º – φ, отже:
90º – 48º = 42º (полуденна висота сонця над горизонтом).
Річка Амазонка є найбільшою річкою в світі за протяжністю та об'ємом стоку. Її географічне положення можна охарактеризувати за типовим планом наступним чином:
1. Джерела: Річка Амазонка починається в Андських горах Перу, близько 160 кілометрів на захід від Тихого океану. Головні джерела розташовані у високогірних районах Перу, на висоті близько 5 597 метрів над рівнем моря.
2. Верхів'я: З верхів'ям ріка плине на північний схід через гірські масиви Анд та Кордильєри. У цій частині вона має стрімкий характер та протікає крізь вузькі глибокі ущелини.
3. Середній біг: Після виходу з гір річка утворює величезну рівнину, відому як Амазонська низовина. На цьому етапі річка стає значно ширшою та повільніше тече. Вона має багато приток, які збільшують її водний об'єм.
4. Дельта: На останньому етапі свого шляху Амазонка утворює велику дельту, яка розташована на території Бразилії. Дельта розкинулася на площі близько 100 000 квадратних кілометрів і має складну мережу рукавів та островів.
5. Вплив океану: Річка Амазонка впадає в Атлантичний океан. У впадінні річки знаходиться розлогий естуарій, який впливає на морський клімат та гідродинаміку регіону.