Відповідь:
Офіційно країна називається Об’єднане Королівство Великобританії і Північної Ірландії.
У його склад входять чотири країни: Англія, Шотландія й Уельс, розташовані на острові Британія, і Північна Ірландія. Остання розташована на одному острові з Незалежною Республікою Ірландія. Таким чином, загальну сухопутну границю Великобританія має тільки з Ірландією.
Британські острови лежать у північно-західного узбережжя Європи. Британські острови оточені безліччю дрібних островів. На південно-заході від острова Британія розташовані острови Силли, а до Півночі від Уельсу острів Англси. На західному і північному узбережжях Шотландії розташовані численні дрібні острови, що входять до складу Великобританії. Найбільш важливими з них є Оркнейські Шетландскі острова.
З заходу Великобританія омивається водами Атлантичного океану, а зі сходу водами Північного моря.
З півдня Великобританія граничить із Францією найближчим і найбільш розвитим сусідом, що має з нею загальні водні границі. Основне сполучення між державами здійснюється через протоку Ла-Манш (британці називають її «Англійський канал»), по дну якого наприкінці двадцятого століття був прокладений тунель для швидкісного залізничного сполучення. До цього сполучення між двома країнами здійснювалося водним або повітряним шляхом.
Також найбільш близькими сусідами Великобританії є Бельгія і Нідерланди, значно далі розташовані Данія, Німеччина, Норвегія.
Таким чином, ЭГП Великобританії є одночасно сусідським і приморським, що украй вигідно для економічного розвитку країни, хоча, безсумнівно, має визначені мінуси в стратегічному і військовому відношенні .
Пояснення:
Западно-Сибирская и Русская равнины имеют как сходства, так и отличия. Сходство между этими равнинами заключается в том, что обе равнины находятся на материке Евразия, протягиваются от морей Северного Ледовитого океана до границ страны со стороны юга. У Западно-Сибирской и Русской равнины также имеется сходство в природных зонах, в которых они находятся, - это степи, лесостепи, смешанные леса, тундра, лесотундра, тайга. Также, обе равнины имеют горные породы, образованные осадочным типом. Различия между этими равнинами заключаются в том, что у них разное расположение (Русская равнина - Европейская часть, Западно-Сибирская - северная Азия), разный климат (Русская находится в области климата умеренного континентального, Западно-Сибирская - климата континентального), разная населенность (Русская равнина гораздо более обжитая и населенная). Также только Русская равнина омывается двумя океанами, в отличие от Западно-Сибирской.