Объяснение:
1.Світовий океан – це накопичувач сонячного тепла.
Вода володіє величезною теплоємністю, що дозволяє їй накопичувати тепло в літній час, рятуючи прилеглі території від згубної для всього живого спеки. У зимовий час океан віддає накопичене влітку тепло, рятуючи все живе від вимерзання. Океани регулюють температуру на всій планеті.
2. Світовий океан – це постачальник прісної води в результаті круговороту.
Усі води на Землі, в тому числі і вода Світового океану, завдяки променевої енергії Сонця і силі тяжіння тісно взаємопов'язані і утворюють єдиний круговорот у природі. Вважається, що вода Світового океану в результаті кругообігу води оновлюється за 3000 років.
3.Світовий океан - це джерело морепродуктів.
Щорічно Світовий океан дає людям 65-70 мільйонів тонн морепродуктів: риби, молюсків, ракоподібних та їстівних водоростей.
4.Світовий океан - це джерело мінеральних ресурсів.
Мінеральні ресурси Світового океану - це рідкі, тверді і газоподібні корисні копалини. З-під морського дна видобувається нафта і вугілля. У морській воді, яка також є складовою Світового океану, приховано багато мінеральних ресурсів і елементів, що входять в таблицю Менделєєва. З морської води витягають натрій, хлор, бром і магній.
5.Світовий океан - це джерело енергії.
Енергетичні ресурси - принципово доступна механічна і теплова енергія Світового океану, з якої використовується головним чином приливна енергія. Припливні електростанції є у Франції в гирлі річки Рані, у Росії - Кислогубская ПЕС на Кольському півострові. Розробляються і частково реалізуються проекти використання енергії хвиль і течій.
6.Транспортні шляхи.
Через океани та моря пролягають головні торгові шляхи світу, що зв'язують континенти, країни і народи.
7.Морський туризм.
Останнім часом ростуть можливості освоєння території Світового океану для відпочинку та туризму.
8.Світовий океан визначає погоду, клімат.
Тут можна виокремити не тільки позитивний, але і негативний вплив океанів на життя людей: цунамі, урагани і шторми.
1)На мою думку тип відтворення населення Африки відповідає:
невисокі показники народжуваності;
смертності;
і відповідно природного приросту.
Він отримав поширення в першу чергу в економічно розвинених країнах, де весь час зростає частка літніх і старих людей; це вже саме по собі знижує показник народжуваності і збільшує показник смертності.
2) У Африки достатьньо багато природних ресурсів як для невеликої країни: Водні ресурси Африки використовуються, в основному, для:
водопостачання міст;
зрошення земель;
виробничих потреб.
Але зрошується лише 2% території континенту.
Останнім часом великий розвиток отримало гідротехнічне будівництво. За кілька десятиліть споруджено тисячі гребель і водосховищ. Більше 100 водосховищ має об’єм понад 100 млн. кубометрів води. За запасами гідроенергії Африка займає друге місце в світі (після Азії)
Лісові ресурси :
За площею лісів Африка займає третє місце в світі після Росії та Латинської Америки. Ліси займають територію в 650 млн. га, що становить 17% всіх лісів світу. На сході та півдні переважають сухі тропічні ліси, в центральній і західній частинах – вологі.
Мінеральні ресурси
В Африці багато корисних копалин. Відзначимо лише ті, з видобутку яких цей континент лідирує у світі:
золото (76% світового видобутку);
алмази (96%);
марганцеві руди (57%);
уран (35%);
хроміти (67%);
кобальт (68% );
фосфорити (31%).
Найбагатша корисними копалинами африканська країна – ПАР.
А в Північній Африці і на півдні континенту зосереджені великі запаси нафти, графіту, природного газу.
3) На данний момент, у Африки, на мою думку, дуже багато країн у яких не має виходу до моря,це такі країни як: Ботсвана,Буркіна-Фасо, Бурунді, Замбія, Зімбабве, та багато інших.
Всі африканські держави, які не мають виходу доморю, потрапляють за класифікацією ООН в розряд розвиваються і мають серйозні проблеми з рівнем життя населення. Очевидно, що відсутність доступу до основних транспортних артерій теж впливає на їхнє благополуччя.
У 2011 році, в результаті референдуму, від Судану,має порти на Червоному морі, відокремилися південні провінції, частково успадкували від минулого держави назва. Держав, які не мають виходу до моря, стало на одне більше. Однак багатство нафтових родовищ дозволяє сподіватися на швидке відновлення Південного Судану після конфлікту з північним сусідом. Уряд країни вступило в Східноафриканський Союз, що спростить доступ до транспортних шляхів. Найбільші держави, що не мають виходу до моря, знаходяться саме в Африці - це Ефіопія, населення якої становить 93 мільйони чоловік, і Уганда з населенням в 34 мільйони чоловік.
Тобто, абсолютна висота Бразильського плоскогір’я - 2884 м
Максимальная висота Амазонскої низовини - 350 метрам .
Відносна висота: 2884 - 350 = 2534 метра