Передня лицьова частина качкодзьоба представлена у вигляді рогового покриву, трохи нагадує качиний дзьоб, звідси і назва - качконіс.
Ще однією особливістю качкодзьоба є його сплюснутий хвіст, який схожий на хвіст річкового бобра, але на відміну від бобра, він має густий і красивий волосяний покрив. Тіло качкодзьоба також покрито волосяним покривом і має в основному темно-бурий забарвлення.
Між пальцями ніг, качконіс «забезпечений» добре розвиненими плавальними перетинками, тому качконіс так добре плаває і чудово відчуває себе у воді.
Зуби у качкодзьоба відсутні, замість них присутні рогові пластинки, що знаходяться з боків щелеп.
Качкодзьоб - дивовижна тварина, будова якого має багато ознак, що нагадують плазунів. Наприклад, температура качкодзьоба, також як і у плазунів дуже низька - близько 27 градусів. Також у них збереглася клоака, в яку йде отвір з кишкового тракту.
Прожиття
Живе качконіс в неглибоких і невеликих нірках поблизу річок, озер та інших водойм різних. Нірки вириває біля берегів, практично біля води.
Харчування
Їжу качконіс видобуває, риючись у мулі, викопуючи різних черв'яків і їх личинок (пескожіл), молюсків і т.п. Також харчується дрібними водними і наземними комахами.
Розмноження
Ще одна особливість, яка нагадує качкодзьоба гадів твариною - це відсутність матки. Потомства качконіс виводять за до яєць, розмірами з лісовий горіх, вкриті м'якою шкірястою оболонкою. Яйця відкладають і висиджують в гніздах, подібно до того, як це роблять птахи, в той час як плазуни яйця відкладають в теплі і затишні місця. Далі йде ще одна особливість, яка нагадує качкодзьоба, як ссавці тварина, в принципі до якого він і належить. Особливість полягає в тому, що вилупилися, дитинчата, також як і всі дитинчата ссавців, вигодовуються молоком матері. Але знову ж таки, на тілі качконіс немає сосків, в результаті молочні залози знаходяться на животі у спеціальних ямках або поглибленнях шкіри. Молоко дитинчата просто злизують з живота.
Все це говорить тільки про одне, Качкодзьоб - дивовижні тварини!
На даний момент качконіс занесені в червону книгу. Качкодзьоб є останніми представниками нащадків найдавніших нижчих ссавців і перебувають на межі вимирання.
1 Географическое расположение.Юго-запад Казахстана.
2 Геологическое строение и полезные ископаемые. Расположено на плато Мангышлак.Полезные ископаемые:нефть, газ, уран.
3 Рельеф.Низкогорье.
4 Климатические условия.
а) Климатические пояса и области.Умеренный климатический пояс.Область резко континентального климата.Климат пустынный,засушливый,с очень жарким летом.
б) Cредние температуры января +1 °C ,июля +27 °C.
с) Среднегодовое количество осадков 150 мм.
5 Типы почв.Серо-бурые и бурые пустынные.
6 Типичная растительность.Полынь,саксаул,тамариск.
7 Типичные представители животного мира.Джейраны,муфлоны,манулы,суслики,зайцы,лисы.
Объяснен
1. Географическое положение:
Центральная часть РК
2. Геологическое строение и полезные
ископаемые:
В недрах Акмолинской части выявлены месторождения золота, бокситов, кобальта, угля, молибдена, каолиновых глин, кварцевых песков
3. Рельеф- равнины
4.Климатические условия
a. Климатические пояса и области
- Климат Акмолинской области резкоконтинентальный
b. Средние температуры января и июля
- Средняя температура воздуха в январе достигает - 16о – 18о С , средняя температура в июле везде около + 19о - 21о С.
c. Среднегодовое количество осадков- Примерное количество атмосферных осадков за год на севере - 400 мм, на юге – 250 мм, из них ос-новная часть приходится на теплый период сезона.
5. Типы почв - Встречаются все основные типы почв.
6. Типичная растительность- полынь,ковыль,сосны,берёзы, ели
7. Типичные представители животного
мира - рысь,косуля,лось,дикий кодер,орлан,сайгак,комары,мошкара,пауки,барсук,сурок,тушканчик,дикие утки,гуси.