Відповідь:
Пояснення:
В Україні виділяють три нафтогазоносні регіони: Східний, Західний та Південний.
Східний нафтогазоносний регіон Редагувати
Східний регіон утворився на Дніпровсько-Донецькій нафтогазоносній області і наразі є найпродуктивнішим за обсягами видобутку вуглеводнів в Україні. Він має близько 85% запасів природного газу та близько 61% видобувних запасів нафти України[11]. Географічно розташований в межах Чернігівської, Сумської, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської, Луганської та частково Донецької області.
Західний нафтогазоносний регіон Редагувати
Західний регіон включає в себе Передкарпатську, Карпатську, Волино-Подільську нафтогазоносні та Закарпатську газоносну область. Географічно розміщується у Волинській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях.
Південний нафтогазоносний регіон Редагувати
Південний регіон утворюють Переддобрудзька, Причорноморсько-Кримська, Індоло-Кубанська та Азовсько-Березанська нафтогазоносні області. Географічно розташований в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій і частково Донецькій області, а також у Криму.
На території України розвивається на базі родовищ Передкарпатської нафтогазоносної області, Дніпровсько-Донецької нафтогазоносної області та Причорноморсько-Кримської нафтогазоносної провінції.
Основний вугільний басейн України — Донецький. Значна частина вугілля залягає у Львівсько-Волинському кам'яновугільному та Дніпровському буровугільному басейнах. Освоюються нові вугільні райони — Західний Донбас (Дніпропетровська область) і Південний Донбас (між Донецьком і Маріуполем).
Для охорони природи на території Євразії створені численні заповідники та природні національні парки.
Майже 660 природних і культурних об’єктів Євразії включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. З них 432 — у Європі, 225 — в Азії. Деякі країни Євразії є абсолютними лідерами за кількістю охоронних об’єктів: в Італії їх 49, Китаї — 45, Іспанії — 44, Франції й Німеччині — по 38. Сувора природа арктичних пустель охороняється в заповіднику Острів Врангеля в Північному Льодовитому океані. Рослинність тут бідна. У заповіднику існує найбільше у світі лежбище моржів: їх збирається до 100 тисяч! У заповіднику розводять північних оленів і вівцебиків. Є численні «пташині базари».