ТИМ ЩО ГРУНТ БІЛЬШ РОДЮЧИЙ И ГУМУСУ В НЬОМУ БІЛЬШЕ И МІНЕРАЛІВ ґрунт — це природне тіло, що складається з твердих (мінеральних і органічних) речовин, рідини і газів, утворюється на поверхні землі, має горизонтальне поширення і характеризується одним або двома послідовними горизонтами або шарами, які відрізняються від вихідного матеріалу в результаті накопичення, виносу, зміни і перетворення енергії та матерії і здатне підтримувати коріння рослин в природному середовищі.А гірські породи це природні агрегати однорідних або різних мінералів, утворених за певнихгеологічних умов у земній корі або на її поверхні. М. С. Шатський визначав гірську породу, як парагенезис мінералів. Як правило, гірськими породами вважаються тільки тверді тіла, хоча в широкому розумінні до гірських порід входять також рідкі речовини (вода, нафта тощо) та природні гази.
Лесосте́пь — природная зонаСеверного полушария, характеризующаяся сочетаниемлесных и степных участков.
В Евразии лесостепи протягиваются сплошной полосой с запада навосток от восточных предгорийКарпат до Алтая. В России граница с лесной зоной проходит через такие города, как Курск и Казань. Западнее и восточнее этой полосы непрерывное простирание лесостепи нарушено влиянием гор.
Отдельные участки лесостепей располагаются в пределахСреднедунайской равнины, ряда межгорных котловин Южной Сибири, Северного Казахстана, в Монголии и на Дальнем Востоке, а также занимают часть равнины Сунляо на северо-востоке Китая.
В Северной Америке лесостепи протягиваются с севера на юг, черезВеликие равнины, до 38° с.ш.
Климат лесостепи умеренный, обычно с умеренно жарким летом и умеренно прохладной зимой. Испаряемость немного преобладает над осадками.
Лесостепь при движении на юг постепенно содержит всё меньше деревьев и всё больше степных участков, климат становится жарче, осадков — меньше, и лесостепь переходит в степь. При движении на север происходят обратные процессы, осадков становится больше, климат — прохладнее, и лесостепь переходит в лесную зону.