Вжаркий летний день туристы отправились в поход к вечеру они сделали остановку на берегу озера и развели костёр в какую сторону отклонится пламя костра?
Причины образования мерзлоты: 1) Сильные морозы - Восточная Сибирь полюс обитаемого холода на материке (самые низкие температуры), сильные ветра - со стороны Северного Ледовитого океана холодный ветер сдувает снег с поверхности - почва промерзает глубоко. 2) За лето почвы не успевают оттаять, т.к. территория сильно промерзнув летом, оттаивает медленнее - много солнечной энергии тратится на согревание, верхний слой оттаивает и влага скапливается на поверхности. Вода, скопившаяся на поверхности, не дает оттаять нижнему слою мерзлоты, т.к. большая часть солнечной энергии идет на испарение.
Відмінності клімату у різних частинах земної кулі спричинені трьома основними факторами: географічною широтою місцевості, переміщенням повітряних мас та характером підстилаючої поверхні.
Кліматична карта представлена показниками, що є основними при характеристиці погоди та клімату.
Чергування океанів і суходолу, розміри материків, рельєф, наявність течій – це основні фактори, що спричиняють температурні відмінності територій від середніх широтних значень.
Довгостроковий характер переміщення повітрянних мас визначає розподіл атмосферного тиску. На землі утворились три пояси низького (на екваторі та в помірних широтах) і чотири – високого (в тропічних і полярних широтах обох півкуль) тиску.
Завдяки тому, що Світовий океан є постачальником вологи в атмосферу, найбільше опадів припадає на Південну півкулю, адже саме тут переважають водні простори.
Як правило, з віддаленням від океанів углиб материків клімат стає сухішим, оскільки опади випадають у прибережних районах. Втім, є на кліматичній карті місця планети, де опади практично відсутні і на узбережжі океану. Це пов‘язане з проходженням неподалік холодних течій. Охолоджене над такими водними акваторіями повітря бідне на вологу і не утворює хмар. Саме тому на узбережжі океанів утворились найжаркіша пустеля Атакама у Південній Америці та пустеля Наміб у Африці. Суттєво впливають на розподіл температур та опадів і теплі течії.