Навколо планети Марс обертаються два природні супутники — Фобос і Деймос. Після відкриття Галілеєм у 1610 році 4 супутників Юпітера астрономи вважали, що кількість супутників зростає вдвічі при переході до більш далекої планети Сонячноі системи. Оскільки у Землі був відомий один супутник — Місяць, а у Юпітера — 4, вважалося, що у Марса повинно бути 2 супутники. Про це написав Джонатан Свіфт у повісті «Подорож Гулівера на летючий острів Лапута». Дивним чином ця безпідставна з наукової точки зору гіпотеза справдилася.
Супутники Марса були відкриті в 1877 році американським астрономом Асафом Голлом, і названі на честь давньогрецьких міфологічних богів Фобоса та Деймоса
Обидва супутника обертаються навколо своїх осей з тим же періодом, що й навколо Марса, тому завжди повернуті до планети однією й тією ж стороною. Припливна дія Марса поступово сповільнює рух Фобоса, що врешті-решт призведе до падіння супутника на Марс. Деймос, навпаки, віддаляється від Марса. Першим передбачив, що Марс має супутники, Йоганн Кеплер 1610 року. У спробах розшифрувати анаграму Галілея про кільця Сатурна («Найвищу планету потрійною гаю») Кеплер вирішив, що Галілей виявив супутники Марса. 1643 року монах-капуцин Антон Марія Ширл стверджував, що бачив «марсіанські місяці». 1727 Джонатан Свіфт у «Мандрах Гуллівера» описав два маленьких супутники Марса, які були відомі астрономам острова Лапута. Вони оберталися навколо Марса за 10 і 21,5 годин. Про ці ж супутники 1750 року згадав Вольтер у романі «Мікромегас». 10 липня 1744 року німецький капітан Кіндерман повідомив, що обчислив орбітальний період марсіанського супутника, котрий дорівнював 59 годинам 50 хвилинам і 6 секундам. 1877 року американській астроном Асаф Холл, працюючи у військово-морський обсерваторії США з найбільшим у країні 26-дюймовим рефрактором Кларка, нарешті знайшов Фобос та Деймос, два маленьких супутники Марса. Їх орбітальні періоди виявились близькими до періодів, які запропонував Свіфт на 150 років раніше.
Объяснение:
перекладеш в перекладачі
Растительный и животный мир России. В составе флоры России насчитывается более 11 000 видов сосудистых растений, более 1000 видов мохообразных, 9000 водорослей, 3000 лишайников, более 150 видов папоротников. Наибольшим видовым разнообразием отличаются Кавказ и Дальний Восток, беднее всего — арктические острова Сибири. В горах сохранилось много древних видов — реликтов (ягодный тис на Кавказе, древовидная корёйская ива чозения в Приамурье и др.).
Около 45 % территории России занято лесами. По площади леса Россия занимает первое место в мире. На её долю приходится 20 % мировых запасов древесины. Лесные богатства сосредоточены в основном в азиатской части России (83 %). Самые распространённые породы — хвойные: лиственница (лидер по занятой площади), сосна, ель, кедр. Из широколиственных преобладают дуб и бук, из мелколиственных — берёза и осина.
На территории России обитает около 320 видов млекопитающих. Наиболее разнообразен мир грызунов и хищников (на их долю приходится более половины всех российских видов). Птиц насчитывается 730 видов, пресмыкающихся — 75, земноводных — порядка 30, пресноводных и проходных рыб — около 400. Особо выделяется царство насекомых. Их состав образуют более 70 000 видов.
Разнообразие флоры и фауны возрастает при продвижении на юг (в пустынях закономерность не действует из-за слишком жаркого и сухого климата).
Черноморское побережье и Крым находятся в полосе субтропиков. В почвенном покрове здесь преобладают желтозёмы. Растительность представлена вечнозелёными видами.
Метеориты- упавшие на Землю небесные тела .
Строение кометы очень просто внутри -ядро ,затем пылевой хвост , а потом газовый хвост.