Клімати́чні пояси́ — великі смуги земної поверхні, які виділяють за кліматичними умовами і які мають характер широтних поясів (виділяють за особливостями режиму температури і опадів).
Кліматичні пояси Землі за класифікацією Алісова Б. П.
На земній кулі залежно від розподілу сонячного тепла й основних типів повітряних мас за класифікацією радянського кліматолога Алісова Бориса Павловича виділяють 7 основних і 6 перехідних кліматичних поясів.
Приро́дна зо́на, фізико-географічна зона — частина географічного поясу з однорідними кліматичними умовами. Вона є частиною природної країни. На рівнинних територіях зони зберігають широтне або близьке до нього простягання, тобто змінюються від екватора до полюсів (широтна зональність) і від океанів углиб континентів (довготна зональність).
1 океаны оказывают существенное влияние на климат земли, притягивая энергию солнца и транспортируя тепло с морских течений от экватора к полюсам. гуляющие над океаном ветры, нагреваясь либо охлаждаясь его , повышают либо снижают температуру на суше. с волн океанов под воздействием тепла солнца и в ходе дыхания морских растений в атмосферу испаряется множество воды, которая позже выпадает на землю в облике дождя
2. точно незнаю теплые течения приносят влажный климат на побережье.благоприятный
а холодные сухой климат.например из-за влияния холодного перуанского течения образовалось пустыня атакама
3. рыба,краб,креветка,кальмар.