ПОКАЗНИКИ РУХУ ЗЕМЛІ НАВКОЛО СВОЄЇ ОСІ. ДОБОВА РИТМІКА В ГЕОГРАФІЧНІЙ ОБОЛОНЦІ. Люди гаючи за Сонцем, помітили, що через певний час повторюється схід і захід Сонця. Проміжок часу між двома сходами (або заходами) називають добою. Земля здійснює повний оберт навколо своєї осі із заходу на схід за 24 години, тобто за добу (мал. 33). Кутова швидкість обертання всіх точок Землі при цьому однакова (15° за год). Лінійна швидкість обертання точок залежить від тієї відстані, яку вони мають пройти за період добового обертання Землі. Нерухомими на поверхні Землі є тільки точки географічних полюсів (Північного й Південного). Найбільша швидкість (464 м/с) обертання точок — на лінії екватора. Довжина паралелей зменшується від екватора до полюсів, відповідно зменшується й лінійна швидкість обертання точок на цих паралелях. Лінійна швидкість обертання всіх точок на одній паралелі однакова, а на одному меридіані вона зменшується від екватора до полюсів. Географічним наслідком добового обертання Землі є зміна дня і ночі.
Дізнайтеся більше
Завдяки екваторіальному розширенню земного еліпсоїда найвіддаленішою від центра Землі точкою є не найвища відносно рівня Світового океану гора Джомолунгма, а вулкан Чімборасо, розташований в Еквадорі поблизу екватора.
Объяснение:
Сходство несомненно есть, и рельеф суши и дно Мирового океана состоит в основном из гор и равнин. Можно сказать, океанское дно не менее разнообразно чем суша. ... Преобладание равнин и в Мировом океане, и на суше является самым большим сходством между рельефами.1. и дно Мирового океана, и рельеф суши - это все земная кора.
2. и на дне МО , и на суше есть неровности.
3. и на дне МО , и на суше есть : горы, равнины, хребты, впадины.
4. все формы рельефа имеют одинаковое происхождение и на дне МО, и на суше
Объяснение:
2)Мехико
3)Стелленбос
4)Каир