М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Ychi1ka
Ychi1ka
26.11.2020 15:34 •  География

Геоекологічна ситуація у полтавській області

👇
Ответ:
ксззххххх
ксззххххх
26.11.2020

Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України. З цією метою Україна здійснює на своїй території екологічну політику, спрямовану на збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров'я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, охорону, раціональне використання і відтворення природних ресурсів. Питання екологічної безпеки та, у зв'язку з цим, природоохоронної діяльності в Українській державі є пріоритетними. Стаття 50 Конституції України наголошує, що "кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена".

Стаття 3 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" основними принципами охорони навколишнього природного середовища в Україні визначає: пріоритетність вимог екологічної безпеки, обов'язковість додержання екологічних стандартів, нормативів та лімітів використання природних ресурсів при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності; гарантування екологічно безпечного середовища для життя і здоров'я людей; запобіжний характер заходів щодо охорони навколишнього природного середовища; екологізацію матеріального виробництва на основі комплексності рішень у питаннях охорони навколишнього природного середовища, використання та відтворення відновлюваних природних ресурсів, широкого впровадження новітніх технологій; збереження просторової та видової різноманітності і цілісності природних об'єктів і комплексів; науково обґрунтоване узгодження екологічних, економічних та соціальних інтересів суспільства на основі поєднання міждисциплінарних знань екологічних, соціальних, природничих і технічних наук та прогнозування стану навколишнього природного середовища; обов'язковість екологічної експертизи; гласність і демократизм при прийнятті рішень, реалізація яких впливає на стан навколишнього природного середовища, формування у населення екологічного світогляду; науково обґрунтоване нормування впливу господарської та іншої діяльності на навколишнє природне середовище; безоплатність загального та платність спеціального використання природних ресурсів для господарської діяльності; стягнення збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів, компенсація шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища; вирішення питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів з урахуванням ступеня антропогенної змінності територій, сукупної дії факторів, що негативно впливають на екологічну обстановку; поєднання заходів стимулювання і відповідальності у справі охорони навколишнього природного середовища; вирішення проблем охорони навколишнього природного середовища на основі широкого міждержавного співробітництва.


Екологічна ситуація в Полтавській області

 

У Полтавській області стан навколишнього природного середовища протягом останніх років залишається стабільним, враховуючи незначну динаміку змін більшості показників, що характеризують стан довкілля, за відсутності техногенних та природних надзвичайних подій і явищ, і є доволі прийнятним у порівнянні з більшістю інших областей України.

Протягом року в області в атмосферне повітря викидається 150 тис. т забруднюючих речовин (без діоксиду вуглецю). Передують міста Кременчук і Полтава, на які припадає майже половина обсягів викидів в області (на М.Кременчук - майже третина). Щільність викидів складає 5,3 т/км2 і близько 100 кг за рік на 1 мешканця області, що, відповідно, в 1,9 рази та в 1,3 рази менше ніж в середньому по Україні. Найбільшим

4,4(78 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
3lJouKpolJouk
3lJouKpolJouk
26.11.2020
| 1)Страна Бразилия, Столица Бразилиа 2)В восточной части материка 3)Граничит с перу,парагвай,аргентина,боливия,уругвай,колумбия,суринам,гвиана,аенесуэла 4)имеет выход в атлантический кеан 5)природа разнообразна,поверхность изрезана густой сетью полноводных рек и покрыта чащей вечнозелёных дебрей 6)Рельеф неоднороден,встречаются невысокие горы. (Руда,алмазы,маталл) 8)реки-Амазонка,парана,уругвай,токантинс. озёра-сабрадинью || 1)численность-201 млн человек. Индейцы и метисы живут на севере и западе страны. 2)Индейцы,метисы 4)разводят овец, свиней, крупный рогайтый скот. Выращивают бананы,виноград,кукурузу,табак,какао,кофе,пшеницу,цитрусовые,кокосовые пальмы,каучуконосов,сахахного тростника,хлопчатника. Производят кожу, ткани, сахар, шерсть и изделия из шерсти, мясопродукты, древесины, нефтепродуктов, чёрных и цветный металлов, машин, приборов, оборудования, лесоматериалов 5)Для охраны природы создаются национальные парки
4,4(40 оценок)
Ответ:
Kirill3220
Kirill3220
26.11.2020
Первое кругосветное плавание длилось 3 года - с 1519 года по 1522.Организовал его португалец Фернан Магеллан, но закончить путешествие и вернуться в порт отправления Магеллану не удалось. Он погиб почти в середине пути от рук аборигенов одного из Филиппинских островов-Мактан Лапу -Лапу, вождь которого не захотел подчиняться испанцам, принять власть испанского короля и принять крещение.Магеллан сражался до конца и погиб, как герой.Это случилось в апреле 1521 года.Кругосветное плавание было продолжено под руководством соратника Магеллана-капитана Себастиано Элькано.Только 18 мореплавателей из всех команд 5 кораблей Магеллана, с которыми он отправился в кругосветку, под руководством Элькано закончили плавание.
4,8(19 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ