Жаркий клімат і вологий протягом року сприяє буйному росту рослин. Дерев у екваторіальному лісі так багато, що вони утворюють кілька ярусів. Рослинність тропічних лісів дуже різноманітна, залежить головним чином від кількості опадів та їх розподілу за порами року
За кількістю видів тропічні ліси значно перевершують ліси помірних та холодних країн, фауна тропічних дощових лісів є найбільш багатою, проте кількість представників кожного окремого виду в них невелика. Більшість всіх тварин живе в кронах дерев. Серед них багато мавп. З хижаків зустрічаються тигри і леопарди, є олені, дикі свині, дикобрази. Серед птахів – папуги, павичі, колібрі, тукани, дикі кури. Ліс наповнюють кажани, ящірки, змії. Велика кількість комах – яскравих метеликів, жуків, мурах.
З розвитком людського суспільства антропогенний вплив змінює природні геологічні процеси, перетворює їх на антропогенні процеси, які пошкоджують навколишнє середовище. Господарська діяльність людей порушила планетарний геологічний кругообіг речовин і почала викликати інженерно-геологічні процеси, сумірні з природними і навіть потужніші за них.
Основними можливими негативними впливами є викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, забруднення підземних вод неконтрольованими газовими та рідинними потоками, що спричинюються їх викидами чи розливами, витік бурильних рідин та неконтрольоване скидання відпрацьованої води.
Сьогоднішні пріоритети розробки і видобутку нафти і газу повинні бути переоцінені з огляду на той факт, що ризики і тягар негативного впливу на навколишнє середовище не компенсуються відповідними потенційними перевагами, оскільки показники виробництва такого газу є дуже низькими.
Дослидники Європи
Марко Поло 1271-1295
Афанасій Нікітін 1466-1472р
Александр Гумбольдт 1804-1829р
Петро Семенов-Тян-Шаньський 1856-1857р
Микола Пржевальський 1870-1873р
Микола Миклухо-Маклай 1871-1872р