Основными элементами структуры Евразии являются пять древних платформ:
Восточно-Европейская платформа с Балтийским и Украинским щитами.
Сибирская платформа с Алданским щитом.
Китайско-Корейская платформа.
Южно-Китайская платформа.
Индийская платформа,
а также часть Нубийско-Аравийского щита.
Современный рельеф континента обусловлен интенсивными тектоническими движениями в периоды неогена и антропогена. Наибольшей подвижностью характеризуются Восточно-Азиатский и Альпийско-Гималайский геосинклинальные пояса.
Мощными неотектоническими движениями характеризуется и широкая полоса разновозрастных структур от Гиссаро-Алая до Чукотки.
Высокая сейсмичность присуща многим районам Средней, Центральной и Восточной Азии, Малайского архипелага. Действующие вулканы Евразии расположены на Камчатке, островах Восточной и Юго-Восточной Азии, в Исландии и в Средиземноморье.
тихий океан - найбільша частина Світового океану. Окремі його ділянки між островами або виступами суші - це моря, які мають свої назви (Японське, Чорне, Берингове).
Велика частина Тихого океану розташована в Західній півкулі вздовж екватора. Тихий океан омиває береги Північної і Південної Америки, Євразії, Австралії та Антарктиди.
Тихий океан - це найглибша частина Світового океану. Його середня глибина становить 4300 м, а найбільша - 11022 м.
Над Тихим океаном часто утворюються урагани - сильні штормові вітри, що супроводжуються сильними зливами і величезними хвилями на поверхні води. Урагани завдають великої шкоди і руйнування прибережним районам і островам.
Рослинний і тваринний світ Тихого океану надзвичайно різноманітний. Температура води в цьому океані коливається від теплої до холодної, тому тут є умови для життя різноманітних живих організмів.
Рослинний світ Тихого океану представлений водоростями, які ростуть в прибережних водах. Водорості ламінарію, яку ще називають «морською капустою», вживають в їжу і використовують для виробництва ліків.
У Тихому океані живе багато видів риб, звірів і представників інших груп тварин. Узбережжя океану заселено птахами.