М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Ani32536
Ani32536
02.01.2021 08:43 •  География

Обзор современной политической карты мира?

👇
Ответ:
divinadd11
divinadd11
02.01.2021
Политическая карта мира — географическая карта, отражающая страны мира, их форму правления и государственного устройства. Политическая карта отражает главные политико-географические изменения: образования новых независимых государств, перемену их статуса, слияние и разделение государств, утраты либо приобретение суверенитета, изменение площади государств, замену их столиц, изменение названия государств и столиц, перемену форм государственного правления и т. д.

Изменения на политической карте бывают количественными (присоединение к государству вновь открытых земель, территориальные приобретения и потери после войн, объединение или распад государств, обмен государствами участков территории и т. п.) и качественными (приобретение суверенитета, смена формы правления и государственного устройства, образование межгосударственных союзов и т. п.). В настоящее время количественные изменения снижаются и в основном происходят качественные изменения на политической карте мира.

Раздел социально-экономической географии мира, изучающий указанные процессы также называется «политическая карта мира».
4,7(43 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Sunnnygirl289
Sunnnygirl289
02.01.2021

Відповідь:

Геологічна будова. Континент Південна Америка складається з двох основних геологічних елементів - Південноамериканської плат­форми в центрі і на сході та складчастого гірського поясу Анд (див. карту на форзаці). За свою тривалу історію платформа неодноразово піднімалася і опускалася. На ділянках, які зазнали переважно опускань, накопичувалися потужні товщі осадових порід. А ті, що піднімалися, складені кристалічними породами фундаменту. Різні ділянки платформи піднімалися з різною швидкістю. При цьому земна кора спучувалася, тріскалася, на поверхню виливалася лава.

Основні форми рельєфу. Особливості внутрішньої будови дають підстави умовно поділити материк на дві частини (мал. 108). На сході та в центрі розташовані великі рівнини різної висоти. На півночі та заході,повторюючи обриси узбережжя, тягнеться найдовша (9000 км) гірська система Землі - Анди (мовою інків — «мідні гори»).

Великі низовини — Амазонська. Орінокська і Ла-Платська -розміщені в прогинах давньої Південноамериканської платформи. Вони охоплюють майже половину материка. Амазонська низовина -найбільша рівнина земної кулі. П площа — понад 5 млн км2, що май­же у вісім разів більше, ніж територія України. Переважно плоска низовина складена різноманітними осадовими відкладами потуж­ністю в кілька тисяч метрів.

На сході материка виступи фундаменту платформи утворюють Бразильське та Гвіанське плоскогір'я, що подекуди досягають висоти 3000 м. У минулі епохи тут по розколинах виливалися на поверхню розплавлені породи, утворюючи покрив із застиглої лави. Плоскогір'я материка помережані густою сіткою численних річкових долин.

Дивовижні об'єкти і явища

Загублений світ. Так англійський письменник у своєму романі назвав Гвіанське плоскогір'я. Що ж так здивувало письменника-фантаста? З літака видно: у центральній частині плоскогір'я розміщені величезні плосковершинні масиви з майже вертикальними стінами, місцями зруйнованими ерозією, що здаля нагадують середньовічні замки-фортеці. Надзвичайно важко добратися до них, а ще важче ними мандрувати. З літака ця поверхня здається рівною. Однак насправді вона порізана глибокими каньйонами і проваллями. З вели­чезної висоти, гуркочучи, падають водоспади, один з яких є найвищим у світі. Це - Анхель.

Гірська система Анд простяглася вздовж узбережжя Тихого океану кількома паралельними хребтами, розділеними високими нагір'ями. Середні висоти Анд становлять 3000-5000 м. Найвищою вершиною є гора Аконкагуа, висота якої 6960 м .

Анди - переважно молоді гори, що утворилися на заході материка внаслідок зіткнення океанічної і континентальної літосферних плит. Тут і нині відбуваються гороутворювальні процеси, що супроводжуються сильними землетрусами й вулканізмом. У результаті цих процесів утворилися вулкани Котопахі та Сан-Педро.

Льодовики Анд надають рельєфу гір різноманітних, часто примхливих, форм.Тут багато гребенів і піків, кріслоподібних заглиблень.

Закономірності поширення корисних копалин. На Бразильському та Гвіанському плоскогір'ях є руди майже всіх металів. Це зумовлено складом гірських порід. Тут добувають залізну руду, руди марганцю, алюмінію, урану, золото.

В Андах зосереджені значні родовища мідних, свинцевих і цинкових руд, коштовного каміння. В усьому світі відомі родовища смарагдів, розсипні родовища платини і золота, вміст яких у річному піску збільшується після кожної зливи. Навпаки, посушливий клімат на край­ньому заході материка сприяв утворенню в майже сухих водоймах йоду і відомої чилійської селітри, з якої виробляють азотне добриво.

Приблизно на 1000 км тягнеться так званий олов'яний пояс Центральних Анд, де в рудах міститься багато рідкісних металів. З вулканізмом Анд пов'язані значні поклади сірки і будівельних матеріалів.

В осадових відкладах у прогинах платформи і передгір'ях є поклади кам'яного вугілля, нафти, газу. Найбільші родовища нафти зосереджені в передгір'ях Анд і на узбережжі Карибського моря.

Географія материків і океанів. 7 клас. В. Ю. Пестушко, Г. Ш. Уварова

Надіслано читачами з інтернет-сайтів

Планування уроків з Географії, відповіді на тести, завдання та відповіді по класам, домашнє завдання та робота з географії 7 клас

Зміст уроку

1236084776 kr.jpg конспект уроку і опорний каркас

1236084776 kr.jpg презентація уроку

1236084776 kr.jpg акселеративні методи та інтерактивні технології

1236084776 kr.jpg закриті вправи (тільки для використання вчителями)

1236084776 kr.jpg оцінювання

Практика

1236084776 kr.jpg задачі та вправи,самоперевірка

1236084776 kr.jpg практикуми, лабораторні, кейси

1236084776 kr.jpg рівень складності задач: звичайний

Пояснення:

4,5(90 оценок)
Ответ:
Andreykins1
Andreykins1
02.01.2021

Відповідь:

В центральной России действуют 74 ТЭЦ.

ТЭЦ – тепловая электростанция. Используется также аббревиатура ГРЭС – государственная районная электростанция.

Среди крупных теплоэлектростанций Центральной России наибольшие мощности имеют:

Костромская ГРЭС (3600 МВт).

Рязанская ГРЭС (3100 МВт).

Конаковская ГРЭС (2520 МВт).

21 ТЭЦ действует в Москве и Московской области.

24,6% потребляемой в Центральной России электроэнергии производится на Атомных электростанциях (АЭС).

АЭС Центральной России:

Калининская АЭС (Тверская область).

Смоленская АЭС.

Курская АЭС.

Нововоронежская АЭС.

Наиболее крупные ГЭС – гидроэлектростанции расположены в Сибири. В центральной России на Волге действуют Нижегородская и Чебоксарская ГЭС, а на реке Кунья в Сергиевом Посаде работает Загорская гидроаккумулирующая электростанция.

4,7(34 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ