1) Особливості географічного положення Угорщини:
Угорщина – континентальна держава Центральної Європи, що межує з Україною, Словаччиною, Австрією, Словенією, Хорватією, Сербією та Румунією і не має безпосереднього виходу до моря.
Площа країни - 93030 км кв.
Територія Угорщини в основному рівнинна.
Дунай, який формує частину угорсько-словацького кордону, різко повертає на південь, ділячи країну на два регіони.
2) Природні умови:
Безпосередній вплив на погоду в Угорщині надає і її вдале географічне розташування. Країна вигідно відрізняється перед сусідніми центральноєвропейськими державами захищеністю від холодних атлантичних вітрів пасмами гірських хребтів Карпат і Альп. Весь рік погода в Угорщині відрізняється стабільністю і спокоєм. Істотні температурні перепади не ігаються. Найспекотніший місяць в році - серпень, найхолодніший — січень.
3) Ресурси:
Угорщина має обмежені мінеральні ресурси. Єдиною корисною копалиною, виявленою в значних кількостях, є боксити. Крім того, важливі корисні копалини – природний газ, буре вугілля, нерудні корисні копалини, будматеріали.
Этапы освоения и заселения территорий, присоединяемых к России, можно условно разделить следующим образом:
IX - нач. XVII в - в этот период формировалась Европейская часть. Основаны следующие города: Новгород, Ростов, Москва , Астрахань, Архангельск;
XVII - XVIII в - освоение центральной части Сибири. Появляются следующие города: Якутск, Красноярск;
XVII - XIX в - этот период является самым бурным в закреплении и расширении территорий современной России. Появляются новые территории: Северо-Западная европейская часть, Прикаспийская территория, Южная часть Сибири, Дальний Восток, территории за Полярным кругом. Появление таких городов: Санкт-Петербург, Омск, Петропавловск, Хабаровск, Мурманск.
Восточная сибирь: граничит с дальним востоком и зап сибирью, выход к морю, пограничное положение
дальний восток: приморское положение, граничит с китаем, японией.. .
расположенна вдоль трансибирской и байало амурской магистралью.