ответ:Гольфстри́м[1] — тепла морська течія в північній частині Атлантичного океану. Разом із північним продовженням у європейському напрямку, Північно-Атлантичною течією, є могутнім теплим океанським потоком. Течія є величезним океанічним конвеєром, що транспортує тепло з екваторіальних районів до півночі. Завдяки Гольфстриму відбувається потужна циркуляція води: теплої — на північ, а холодної — на південь. Теплі води з району екватора доходять майже до самого Полярного кола, по дорозі віддаючи своє тепло.Гольфстрим впливає на клімат східного узбережжя Північної Америки від Флориди до Ньюфаундленду і західного узбережжя Європи. Система теплих течій Гольфстриму також значно впливає на гідрологічні та біологічні характеристики як морів, так і власне Північного Льодовитого океану. Маси теплої води обігрівають повітряні маси над ними, які західні вітри переносять до Європи. Відхилення температури повітря від середніх широтних величин у січні у Норвегії сягають 15-20 °C, у Мурманську — більше 11 °C.
Объяснение:
Географические идеи древнего мира
К очагам древней цивилизации относятся: на востоке Вавилония (на юге - междуречье Тигра и Евфрата, на севере - Ассирия), Египет и Древний Китай; на западе - Древний Рим, Древняя Греция.
Наука, как форма человеческой деятельности, возникла в древней Греции в VI - V веках до нашей эры.
Древнегреческие ученые рассматривали природу как единое целое. Основным методом науки того времени служил логический анализ, что позволило древним античным ученым сделать множество замечательных умозаключений, предвосхитивших научные открытия нового времени.
Шарообразность Земли признавали Фалес в VII веке до нашей эры, Пифагор и его школа в VI - V веке до нашей эры, а в 384 - 322 годы до нашей эры Аристотель научно обосновал идею шарообразности. И это было величайшим достижением того времени.