Особливості клімату зони степів
Клімат степу (напівпосушливий) є наступним самим сухим кліматом після пустелі. Він характеризується великою кількістю опадів (від 25 до 50 см в рік) в порівнянні з пустельним.
Типи
Степовий клімат може бути умовно розділений на два типи: жаркий і холодний. Їх можна розмежувати один від одного за до зотерм. Ізотерма з’єднує два місця з однаковою температурою на географічній карті.
Жаркий степовий клімат поширений в тропіках і субтропіках, на широті 20 ° і 30 °. Як правило, він розташований поблизу клімату тропічної савани або на периферії субтропічного пустельного клімату. Цей тип полузасушливого клімату відомий жарким літом і прохолодною зимою, з відносно низькою кількістю опадів. Райони з таким кліматом розташовані в Африці, Південній Азії та Австралії. Вони також зустрічається в деяких частинах Європи, Північної Америки (Мексика і Південно-західна частина США) і Південної Америки.
Холодні напівпосушливі степові райони зустрічаються в помірних широтах або на височинах субтропіків. Цей тип полузасушливого клімату характеризується теплим і сухим влітку, а також холодною зимою, протягом якої випадає сніг. Температура вдень і вночі може значно відрізнятися. Цей тип полузасушливого клімату поширений в Азії і деяких частинах Північної Америки, на півночі і півдні Африки, а також в Європі і частинах Південної Америки.
равнина расположена на севере Азии,занимает всю западную часть Сибири от Уральских шор на западе до Среднесибирского плоскогорья на востоке.На севере ограничена побережьем карского моря на юге простирается до Казахского мелкосопочника на юго-востоке Заподно сибирская равнина,постепенно повышалась,сменяется предгорьями,Алтая,Салаира,Кузнецкого Алтая и горной Шории.
Равнина имеет в плане формусужевающейся к северу трапеции:расстояние от южной её границы до северной достигает почти 2500км, ширина-от 800до1900км,а площадь лишь немногим меньше,3млн км2