М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
laurenR
laurenR
13.01.2021 23:03 •  География

Вчём главная причина распространения растений и животных на равнинах по зонам, в горах- пс высотным поясам? как можно доказать многообразие видов живых организмов?

👇
Ответ:
kmatachp01gzm
kmatachp01gzm
13.01.2021
1. главная причина - соотношение тепла и влаги (т. е. климатические условия). На равнинах это происходит от экватора к полюсам и называется широтной зональностью. В горах - от подножия к вершинам и называется высотной поясностью. А далее применяем закон геограифческой зональности: там, где много влаги и тепла - растут высокие, труднопроходимые, богатые по видовому составу леса и их населяют разнообразнейшие представители животного мира. В районах, где мало влаги - зона пустынь формируется и бедным растительным миром и относительно бедным животным миром. Этот закон зональности может быть нарушен, если на равнинной территории возникают горы (напр. Гималаи, Анды, Кордиоьеры и т. д.). Это уже Азональность. Тогда ход (положение ) природной зоны несколько меняется.
4,8(35 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ykim1337
ykim1337
13.01.2021

Река Иртыш это самая длинная в мире река-притока, она является главным притоком Оби. Оби, тот факт что она полноводнее.4248 км. Если считать вместе с Обью то 5410 км. В этом случае Иртыш самая длинная река в России и вторая, после реки Янцзы, в Азии. находиться в большой части материка . Питание: смешанное, в верховьях преобладает снеговое и ледниковое. В нижнем течении увеличивается роль осадков и грунтовых вод, хотя снеговое тоже остается. Характер водного режима существенно изменяется от верховий к низовьям. В нижнем течении половодье длится с конца мая и аж до начала осени. В верховьях же максимум годового стока (около 50 %) приходится на весну.

Расход воды в устье равен 3000 м3/с.

Замерзание: прежде чем замерзнуть и покрыться сплошной коркой из льда, на Иртыше наблюдается ледоход, его продолжительность изменяется от 20 дней в верхнем течении до 6-10 в нижнем.

4,8(3 оценок)
Ответ:

Що таке сонцестояння і рівнодення?

Люди здавна знали про існування цих точок переходу, але фізична сутність даних явищ стала зрозуміла тільки з розвитком астрономії. Йдеться про двох сонцестояння (зимовому і літньому) і двох рівнодення (весняному та осінньому).

Що таке сонцестояння?

На побутовому рівні ми розуміємо, що сонцестояння – це день з найтривалішим (літнє сонцестояння) або найкоротшим (зимове сонцестояння) світлим часом доби. Наші далекі предки добре знали, що до зимового сонцестояння день скорочується, а після нього починає збільшуватися. Влітку все відбувається навпаки. Ще було помічено, що в день зимового сонцестояння сонце займає найнижче положення над горизонтом, а в момент літнього сонцестояння проходить найвищу точку за весь рік.

Що відбувається з нашою планетою і Сонцем з наукової точки зору? Згадаймо деякі астрономічні поняття.

Небесна сфера – уявна поверхня, на яку ми дивимося, перебуваючи на Землі і оглядаючи небо. Для нас, земних гачів, саме по небесній сфері рухаються всі небесні об’єкти, в тому числі, і Сонце.

Екліптика – окружність, розташована на небесній сфері, за яким відбувається рух Сонця щодо Землі.

Екватор небесної сфери – коло, розташований на небесній сфері перпендикулярно осі обертання планети, збігається з екватором Землі.

Через те, що вісь Землі знаходиться під ухилом до орбіти обертання планети навколо нашого світила, екватор небесної сфери і екліптика не збігаються. Завдяки чому відбувається зміна пір року з моментами переходу – солнцестояниями.

У день сонцестояння Сонце проходить через точки екліптики, найбільш віддалені від небесного екватора. Інакше це можна висловити так: сонцестояння – це моменти найбільшого (взимку) або найменшого (влітку) відхилення земної осі від Сонця.

Зимове і літнє сонцестояння

Зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня (дата може відрізнятися для різних часових поясів). В цей день в північній півкулі відзначається найкоротший світловий день і найдовша ніч. Літнє сонцестояння припадає на 21 червня і відрізняється тим, що на цю дату припадає найдовший світловий день і сама швидкоплинна ніч.

У південній півкулі відбуваються прямо протилежні процеси: там в грудні відбувається літнє сонцестояння, а в червні – зимовий.

Що таке рівнодення?

У річному циклі є ще дві важливі точки – дні весняного і осіннього рівнодення. У ці дні Сонце проходить точки перетину небесного екватора і екліптики. Дні рівнодення припадають на середину періоду від одного сонцестояння до іншого (хоча через те, що земля рухається навколо Сонця не по колу, а по еліпсу дати трохи зсуваються).

Весняне рівнодення припадає на 20 або 21 березня, осіннє – на 22 або 23 вересня. Як випливає з назви, рівнодення – це моменти, коли день за тривалістю дорівнює ночі.

Як сонцестояння і рівнодення впливають на життя на Землі?

Люди завжди знали, що критичні точки в русі нашого світила по небесній сфері впливають на природу. Особливо актуально це для жителів північних широт, де зміна пір року більш виражена. Наприклад, з дня березневого рівнодення до нас приходить справжня весна: стає тепліше, прогрівається грунт, оживають рослини. Це має величезне значення для землеробства.

Невипадково сільськогосподарський календар завжди був пов’язаний з днями сонцестояння і рівнодення. На ці дати припадали важливі язичницькі свята, деякі з яких були сприйняті християнством. Ось ці свята:

зимове сонцестояння – католицьке Різдво і Коляда;

весняне рівнодення – Масляна;

літнє сонцестояння – свято Івана Купали;

осіннє рівнодення – свято врожаю.

Як бачите, і в технократичному 21-му столітті ми святкуємо ці події, навіть не думаючи, що вони пов’язані з річним сонячним циклом і тим, наскільки наші предки були залежні від природних явищ.

Объяснение:

"http://moyaosvita.com.ua/prurodoznavstvo/shho-take-soncestoyannya-i-rivnodennya/")

-Я русский, и не понимать я Украинский, но скопировав вопрос, и найдя ответ на украинском, тебе и скопировал. :)

4,4(58 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ