Станом на 1 січня 2019 року густота населення України становила 70,5 осіб на 1км2. Найвища густота населення характерна для східних та західних областей, а також Київської області (разом з Києвом). Досить низька густота населення у поліських і степових областях України. Максимальна густота населення зафіксована у Донецькій області, мінімальна — у Чернігівській.
Певний вплив на густоту населення мають природні показники. Так, у наш час найменша густота населення характерна для північних районів країни, де найвищий коефіцієнт лісистості території, значна заболоченість, ґрунти мають низьку родючість. До таких регіонів належать північні частини Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей.
Природні умови визначають низьку густоту населення також у високогірних районах Карпатських і Кримських гір. Це стосується окремих частин Закарпатської, Львівської, Чернівецької областей та Автономної Республіки Крим. Низькі показники густоти населення характерні для посушливих районів степових областей: Херсонській області (38,4 осіб на 1 км2), а також в окремих частинах Одеської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської областей.
З другої половини XX століття на розміщення населення України все більший вплив мало поступове загострення екологічної кризи й особливо чорнобильська катастрофа. Так, у 1986 р. були повністю відселені мешканці міст і сіл 30-кілометрової зони навколо Чорнобильської АЕС. Пізніше було визначено й інші території безумовного (обов'язкового) відселення та гарантованого добровільного відселення. Населення залишає й інші зони екологічної біди, які займають близько 15% території України
Я наведу Закарпатську, Вінницьку та Київську область)
Объяснение:
Закарпаття: На 1 липня 2018р. в області, за оцінкою, чисельність наявного населення становила 1256,9 тис. осіб. Упродовж січня–червня 2018р галося загальне скорочення населення у кількості 1210 осіб, що у розрахунку на 1000 жителів становило 1,9 особи. Зменшення чисельності населення області відбулося за рахунок природного скорочення на 1268 осіб, водночас зафіксовано міграційний приріст на 58 осіб.
Вінниця: Причинами стрімкого скорочення чисельності населення вважають перевагу смертності над народжуваністю. Так, у порівнянні з 2017 роком, на Вінниччині впродовж 2018 року народилося майже на півтори тисячі немовлят менше. У 2018 році народилося 12 769 дітей, а померло за цей час майже вдвічі більше. Збільшення кількості немовлят, у порівнянні з 2017 роком, було зареєстровано лише у двох районах області - Могилів-Подільскому та Оратівському.
Київ: Станом на 1 листопада 2017 року в Києві проживало 2 млн 891,2 тисячі осіб проти 2 млн 817,1 тисячі в 2013 році. За чотири роки населення столиці зросло на 2,6%.
2.Западная Сибирь. Нефте-газодобывающая, химическая, лесная промышленность, металлургия, машиностроение.