Объяснение:
Єгипет межує з Лівією, Суданом, Ізраїлем і Палестинською автономією, і омивається настільки популярними у курортників Середземним і Червоним морями. Єгипет – найнаселеніша держава на Близькому Сході: у 2017 році число його жителів перевищила 97 млн осіб. Облаштовуються вони переважно вздовж Нілу, адже більше 90% території займає млява пустеля. Близько 35-40% дорослих єгиптян заробляють менше 2 USD в день, і лише 2-3% громадян можна назвати заможними. У 2011 році в Єгипті народилася дівчинка на ім’я Фейсбук. Так-так, Фейсбук Джамаль Ібрагім. Незвичайне, м’яко кажучи, імечко придумав щасливий батько, і не тому, наприклад, що культова соцмережа познайомила його з дружиною (було б дуже вже романтично), а тому, що багато в чому завдяки онлайн-активізму був відправлений у відставку диктатор Хосні Мубарак. Єгипет – найбільш економічно розвинена з усіх близькосхідних країн, одна з головних статей доходу – неважко здогадатися, туризм (в ньому зайнято близько 15% працездатного населення). Приплив коштів забезпечують також судна, що проходять через Суецький канал, живучі за кордоном багаті єгиптяни і експортери бавовни, нафти, фруктів і овочів. Клімат в Єгипті не самий ласкавий: влітку повітря в тіні розжарюється до +40 … + 50 ° C, а до вечора помітно холодає, так що знадобляться светри і куртки. Спекотний вітер «хамсин» приносить піщані хмари, благо, гори захищають курорти від бурь. На Червоному морі (найтепліше на Землі) добре відпочивати взимку: середня січнева температура повітря – +20 … + 25 ° C, води – +21 ° C. Правда, вночі стовпчик термометра опускається до +10 ° C, а в пустелях і зовсім трапляються заморозки. Мемфіс – це не тільки останній притулок Елвіса Преслі в США, але і перша столиця Стародавнього Єгипту. Колись місто славилося величними похоронними і храмовими комплексами, а сьогодні вкриті мулом руїни внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У пантеоні древніх єгиптян – понад 1400 богів і богинь. Найбільш відомі – всемогутній Амон Ра, владика загробного світу Осіріс, богиня материнства і родючості Ісіда, провідник душ Анубіс і деміург Птах.
Єгиптяни – ті ще першовідкривачі: скло, цемент, зубна паста (тоді – порошок із солі, перцю, м’яти і ірису), гребінець, мило (тваринні та рослинні жири плюс свинець або видобуваємий в Нілі карбонат натрію) і навіть (по одній з версій) презервативи придумані саме тут. А ще Єгипет – батьківщина косметики: як крема використовували настойки з цілющих рослин, як скрабів – суміш морської солі і перемелених зерен кави. Замість туші – фарба з паленого мигдалю, сурми, графіту і (краса вимагає жертв) крокодилового посліду, замість рум’ян – розтерті ягоди шовковиці, замість тіней – сажа, сурма, мідь, попіл і охра. Прості єгиптянки білили обличчя глиною і крейдою, а красуня Клеопатра – все тим же крокодиловим послідом.
подушками для єгиптян служили спеціальні підставки зі скла, дерева, алебастру або каменю. Правда, для єгиптян покійних, а не живих: завдяки твердому і високому підголовнику кров нібито продовжувала циркулювати, тіло залишалося бадьорим, а демони утримувалися на місцях. Національний символ Єгипту – степовий орел, зображений на державному гербі. Саме цей птах красувався на західній стіні цитаделі Каїру, побудованої султаном Салах ад-Діном в кінці 12 століття.