М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
аминушечку
аминушечку
22.11.2020 00:04 •  География

Чому клімат в україні розрізняється за показниками

👇
Ответ:

Особливості клімату України визначає її географічне положення. Держава знаходиться на Східно-Європейській рівнині, омивається Чорним та Азовським морями. Територія відчуває на собі дію повітря Атлантичного і, в деякій мірі, Північного Льодовитого океану. Клімат України помірно континентальний. Погода в різних регіонах країни визначається сонячною радіацією, циркуляцією атмосфери і рельєфом. Зупинимося на цьому детальніше.

Сонячна радіація

Географічне положення України – середні широти з помірним поясом освітленості. Найбільше сонячної радіації потрапляє на землю з травня по вересень, отже, навесні, влітку і восени збільшується кількість теплих днів. Кількість доходить до землі світла більше на сході, в західних районах гається велика хмарність.

Циркуляція повітря

Різні типи повітряних мас впливають на перерозподіл тепла і вологи, а значить, і на клімат України. Через територію держави проходять потоки повітря як «місцевого походження», так і наведавшиеся здалеку. З заходу, північного заходу з’являються повітряні маси Атлантичного океану, завдяки чому взимку стає теплішою, а літо буває прохолодним. Також повітряні маси Атлантики сприяють зволоженню повітря, в більшій мірі на заході і північно-заході країни.

На Україну приходять сухі помірні континентальні повітряні маси, що сформувалися над центром Євразії. Їх вплив більшою мірою відчувається на півдні та сході держави. Тут фіксується холодна погода взимку і влітку жарка.

Значне похолодання в зимовий час, пізніше настання весни обумовлюють повітряні маси з Арктики. Різке потепління відбувається завдяки повітрю з тропіків.

Оскільки повітряні маси бувають різні, клімат України залежить від мінливих холодного і теплого атмосферних фронтів, циклонів, антициклонів. Циклони формують нестійку погоду з великою кількістю опадів та сильними поривами вітру. Завдяки антициклонам погода встановлюється суха, м’яка взимку і влітку холодна.

Вісь Воєйкова

На клімат України в зимовий час впливає зона підвищеного атмосферного тиску, так звана вісь О. Воєйкова. Взимку тиск в районі Луганська, Дніпропетровська, Балти підвищується за рахунок гребенів азорського і сибірського антициклонів. Влітку вісь ослаблена, так як її утворює лише азорський антициклон.

Північніше осі дмуть західні вітри, що несуть тепло і вологу, південь – сухі вітри східного і південно-східного напрямків.

Зону атмосферного тиску назвали в честь обгрунтував її вченого-кліматолога.

Рельєф

Поверхня, що підстилає поглинає і перетворює сонячну радіацію, надаючи вплив на клімат. Ґрунти, рослини, поверхні снігу і води мають різні значення відбитої і сумарної радіації. Кліматичні умови також залежать від віддаленості місцевості від океану.

Більшу частину України займає рівнина, завдяки чому потоки повітря не зустрічають перешкод на шляху. По мірі просування на схід морські повітряні маси трансформуються в континентальні, з-за чого клімат східної і західної України розрізняється.

Перешкодою циркулюючому повітрю виступають Карпати. Через гори не проникають холодні повітряні маси з Арктики, тому погода в Закарпатті дещо тепліше, ніж в інших регіонах країни.


4,4(79 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
missaki999
missaki999
22.11.2020

1 Как называются огромные ямы, образующиеся после открытой добычи полезных ископаемых:

а) овраги

б) терриконы

в) карьеры (+).

2 Самая населённая дельта мира:

а) в Индии

б) в Китае

в) в Египте (+).

3 Какие горы называются средними:

а) высота до 1000 м

б) высота от 1000 м до 2000 м (+)

в) высота от 2000 м до 3000 м.

4 К средним горам относят:

а) Карпаты (+)

б) Алтай

в) Гималаи.

5 К старым горам относят:

а) Кавказские  

б) Уральские (+)

в) Анды.

6 К высоким горам относят:

а) Уральские

б) Скандинавские

в) Гималаи (+).

7 Гора Народная это высшая точка:

а) Урала (+)

б) Алтая

в) Саян.

8 Равнина с высотой более 500 м называется:

а) возвышенность

б) холм

в) плоскогорье (+).

9) Равнина с высотой не более 200 м называется:

а) низменность (+)

б) впадина

в) плоскогорье.

10 К плоской равнине относится:

а) Восточно-Европейская

б) Западно-Сибирская (+)

в) Среднесибирское плоскогорье.

4,4(93 оценок)
Ответ:
ооардпт
ооардпт
22.11.2020
Название города вызывает много споров, которые, видимо, не закончатся никогда. Обычно слово «Praha» связывают с чешским словом «prah» (порог). Одной из самых популярных является легенда о Либуше. Она отправила слуг в лес, которые там нашли человека, тесавшего порог дома, — отсюда и название «Прага». Также «порогом» является старославянское название берега реки. Иные ученые связывают происхождение названия со словом «pražení» (закалка, обжарка), так как в этом регионе вырабатывали много хлеба. Другой возможной причиной могут быть каменные пороги в бродах через Влтаву.Все гипотезы обычно обосновываются только лингвистическими конструкциями. По мнению современных теоретиков градостроительства, если исходить из того, что может быть для Праги самым особенным и значимым, это, скорее всего, была бы не обжарка и не речной берег, а, в первую очередь, броды. Они имели главное значение при появлении Праги. Тогда версия о каменных порогах в реке кажется самой правдоподобной.
4,4(62 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ