1 - А
2 - В
3 - Б
4 - А
5 - А
6 - Б
7 - А
8 - В
9 - Б
10 - А
11 - Г
Объяснение:
1. Ча́сти све́та — историко-культурное понятие, регионы суши, включающие материки или их крупные части вместе с близлежащими островами. Обычно выделяют шесть частей света: Австралию; Азию; Америку; Антарктиду; Африку; Европу.
2. Антарктида была открыта 16 (28) января 1820 года русской экспедицией под руководством Фаддея Беллинсгаузена и Михаила Лазарева, которые на шлюпах «Восток» и «Мирный» подошли к ней в точке.
3. Северные берега Евразии омывают моря Северного Ледовитого океана: Баренцево, Карское, Лаптевых, Восточно-Сибирское, Чукотское.
4. Самыми высокими горными системами Евразии являются: Анды, Кордильеры, Аппалачи.
5. Миссисипи (с Миссури и Ред-Роком); Маккензи (с Писом и Финли); Река Святого Лаврентия; Рио-Гранде (Рио-Браво-дель-Норте); Юкон; Нельсон (с Саскачеваном); Колорадо; Колумбия; Черчилл; Бразос; Фрейзер.
6. Десять государств Северной Америки находятся в континентальной части, остальные тринадцать принадлежат к островным государствам.
Крупнейшей страной Северной Америки является Канада, самой маленькой по площади — Гренада. По населению среди стран лидируют Соединённые Штаты Америки, которые также занимают первое место в мире по ВВП.
Желаю хороших отметок!
Амеріго Веспуччі – італійський мореплавець 15 століття, дослідник нових земель, в честь якого на нашій планеті названі цілих два континенти – Північна і Південна Америки. Історія не знає іншої людини, який удостоївся б такої честі.
Амеріго Веспуччі був всього на три роки молодший іншого знаменитого мореплавця і першовідкривача, Христофора Колумба. Як і Колумб, Амеріго був італійцем, належав до цієї нації потомствених моряків. Але тільки народився не в Генуї, як Колумб, а в аристократичній Флоренції.
Спочатку Амеріго займався торгівлею, але всі знайомі відзначали його талант до морехідному справі. Веспуччі займався фінансуванням експедицій Колумба. Потім він сам, в уже немолодому віці, вперше взяв участь в експедиції в майбутню Америку (яка так ще ніким не називалася) в 1499 році. Америка була всього 7 років як відкрита європейцями в особі Христофора Колумба. У плаванні Амеріго зайняв дуже відповідальну посаду керманича суду, тобто рульового.
Ці експедиції, як і плавання в Америку Христофора Колумба, ніяк не були мирними – європейці грабували індіанське населення Америки, винищували його, захоплювали рабів і сотнями привозили їх в Європу.
Португальська король Мануель запросив Амеріго продовжити дослідження Америки на португальських кораблях, і Веспуччі продовжив експедиції. Великий його заслугою стало те, що досліджувані землі (берега сучасних Бразилії, Венесуели і так далі), він завдав на карту. Саме Амеріго дав європейська назва Венесуелі, що означає «Маленька Венеція». В ті часи європейці ще не знали, що відкриті ними землі – це два нових континенту, а вважали їх Індією. Навіть назва застосовували таке як «Вест-Індія». Чи міг думати скромний мореплавець і картограф Амеріго, що континенти пізніше назвуть на його честь?
Помер Амеріго Веспуччі в 1512 році, на 6 років переживши свого колегу Колумба. Його листи друзям містили багато цінного і цікавого про Америку і подорожах. Тому вони відразу після смерті Амеріго були видані книгою і мали велику популярність у читачів.
Яп