М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
babikovserega2
babikovserega2
19.12.2021 09:04 •  География

Используя карту строения земной коры и карту, сделайте описание рельефа северной америки

👇
Ответ:
Åпéłьčüñkå
Åпéłьčüñkå
19.12.2021

рельеф северной америки

поверхность северной америки разнообразна. при средней высоте материка 720 м над уровнем моря, большая часть его имеет высоты от 200 до 500 м, на низменности приходится 20%. более чем 25% территории составляют высоты свыше 1000 м. наивысшая точка северной америки — гора мак-кинли — 6193 м, самая низкая — долина смерти — 85 м ниже уровня моря.

в отличие от других частей света типичным для континента является меридиональное протяжение наивысших горных систем по его периферии — кордильер, на западе и аппалачи на востоке. характер рельефа наложил отпечаток на климатические условия разных его частей, а также на другие компоненты природы, усилив отличия между западными и восточными районами.

основу материка составляет докембрийская северо-американская платформа, которая занимает приблизительно половину его поверхности, большую часть гренландии и юго-восток канадского арктического архипелага. около 60% поверхности платформы почти не имеет чехла осадки и выступает на поверхность в виде канадского, или лаврентийского щита — одного из наибольших щитов северного полушария. щит образуют архейские и протерозойские гнейсы, граниты и другие кристаллические породы.

подробнее - на -

4,4(45 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Софья909
Софья909
19.12.2021

снує кілька класифікацій забруднень природи, заснованих на їх основі, спрямованості, інших факторах.

Отже, виділяють наступні види забруднення навколишнього середовища:

   Біологічне - джерелом забруднення є живі організми, воно може відбуватися з природних причин або в результаті антропогенної діяльності;

   Фізичне - призводить до зміни відповідних характеристик навколишнього середовища. До фізичного забруднення відносять теплове, радіаційне, шумове та інші;

   Хімічне - збільшення вмісту речовин або їх проникнення в навколишнє середовище. Призводить до зміни нормального хімічного складу ресурсів;

   Механічне - забруднення біосфери сміттям.

Насправді, один вид забруднення може супроводжуватися іншим або декількома відразу.

Забруднення атмосфери

Газоподібна оболонка планети є невід'ємним учасником природних процесів, визначає тепловий фон і клімат Землі, захищає від згубної космічної радіації, впливає на рельєфоутворення.

Склад атмосфери змінювався протягом усього історичного розвитку планети. На сьогодні ситуація склалася наступним чином: частина обсягу газової оболонки визначається господарської активністю людини. Склад повітря неоднорідний і відрізняється в залежності від географічного положення - в індустріальних районах і великих містах високий рівень шкідливих домішок.

Основні джерела хімічного забруднення атмосфери:

   хімічні заводи;

   підприємства паливно-енергетичного комплексу;

   транспорт.

Ці забруднювачі є причиною утримання в атмосфері важких металів, таких як свинець, ртуть, хром, мідь. Вони - постійні компоненти повітря в промислових зонах.

Сучасні електростанції щодня викидають в атмосферу сотні тонн вуглекислого газу, а також сажу, пил і золу.

Збільшення числа автомобілів в населених пунктах призвело до підвищення концентрації цілого ряду шкідливих газів в повітрі, які входять до складу машинного вихлопу. Через антидетонаційні присадки, що додаються до транспортного палива, відбувається викид великої кількості свинцю. Автомобілі виробляють пил і золу, які забруднюють не тільки повітря, а й грунт, осідаючи на землі.

Атмосферу також забруднюють дуже токсичні гази, які викидаються підприємствами хімічної промисловості. Відходи хімзаводів, наприклад, оксиди азоту та сірки, є причиною кислотних дощів і здатні вступати в реакції з компонентами біосфери з утворенням інших небезпечних похідних.

В результаті людської діяльності регулярно відбуваються лісові пожежі, під час яких відбувається викид колосальних кількостей діоксиду вуглецю.Забруднення грунту

Грунт - це тонкий шар літосфери, що утворився в результаті природних факторів, в якому протікає велика частина процесів обміну між живими і неживими системами. Через видобуток природних копалин, гірничопромислових робіт, спорудження будівель, доріг і аеродромів знищуються масштабні площі грунтів.

Нераціональна господарська діяльність людини стала причиною деградації родючого шару землі. Змінюється його природний хімічний склад, відбувається механічне забруднення. Інтенсивний розвиток сільського господарства призводить до суттєвих втрат земель. Часте орання робить їх уразливими перед затопленнями, засолених і вітрами, що є причиною ерозії грунту.

Рясне застосування добрив, інсектицидів і хімічних отрут для знищення шкідників і очищення від бур'янів призводить до потрапляння в грунт неприродних для неї токсичних сполук. В результаті антропогенної діяльності відбувається хімічне забруднення земель важкими металами та їх похідними. Основним шкідливим елементом є свинець, а також його сполуки. При переробці свинцевих руд викидається близько 30 кілограмів металу з кожної тонни. Автомобільний вихлоп, який містить велику кількість даного металу, осідає в грунті, отруюючи організми, що мешкають в ній. Зливи рідких відходів з рудників заражають землю цинком, міддю і іншими металами.

Електростанції, радіоактивні опади від ядерних вибухів, науково-дослідні центри з вивчення атомної енергії є причиною потрапляння в грунт радіоактивних ізотопів, які потім надходять в організм людини з продуктами харчування.

Сконцентровані в надрах землі запаси металів розсіюються, як наслідок виробничої активності людини. Потім вони концентруються у верхньому шарі грунту. У давнину людина використовувала 18 елементів, з тих, що знаходяться в земній корі, а сьогодні - всі відомі.

Объяснение:

4,5(46 оценок)
Ответ:
sasgat
sasgat
19.12.2021

Азот — это газ без цвета, вкуса или запаха. Он лишь чуть-чуть растворяется в воде. При очень низкой температуре или высоком давлении он превращается в жидкость. В условиях обычного
атмосферного давления азот становится жидким при температуре —210 °С.Когда мы дышим, то вдыхаем азот, содержа­щийся в воздухе. Но азот, в отличие от кислоро­да, совершенно не усваивается нашими легкими, и мы просто выдыхаем его обратно. Однако нали­чие азота в атмосфере тому, что мы не поглощаем слишком много кислорода. Избы­ток последнего является ничуть не менее опас­ным, чем его недостаток.

4,4(81 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ