1) Альпы находятся на территории 8 стран, координаты: 46 градусов с.ш. и 10 градусов в.д.
2 ) Равнина занимает большую часть воточной европы,площадь составляет около 5,5 млн км квадратных, с севера на юг — около 2750 км, с запада на восток — около 2500 км.
3)Горы классифицируются как холмы,возвышенности, высокие, средние,низкие. Равнины могут быть низменостями, равнинами и плоскогорьями;
Пространство между горизонталями окрашивается в различные оттенки: зеленого (низменности, равнины, и небольшие холмы), коричневого(небольшие и средние горы, а так же плоскогорья), и темно красного (высокие горы) цветов. Белым цветом обозначают ледники, а оттенками от голубого до темно-синего обозначают глубину водоемов (озер, морей, океанов). Чтобы точно определить абсолютную высоту (глубину) поверхности, надо сравнить цвет ландшафта с цветами на шкале высот, там же обозначено какой высоте соответствует каждый цвет (шкала высот - это полоска, состоящая из цветных прямоугольников от темно-синего до темно-красного. Расположена обычно ПОД КАРТОЙ и приводит соответствие абсолютных высот цветам на физической карте)
4) а)Гималаи с вершиной Джомолунгма (Эверест) 8848 - самая высокая гора в евразии ( и в мире)
б)Мак-кинли высота:6 194 м
в) Аконкагуа высота 6 962 м
г) Килиманджаро высота 5895м
На екологічних картах зустрічаємо червоний колір — колір тривоги. Критичні точки бачимо саме там, де в наше море впадають Дніпро, Дунай, Дністер, Дон, води яких містять в собі хімічні елементи майже всієї таблиці Менделєєва, сільськогосподарські і побутові відходи — фосфор і азот (в прибережних водах цих сполук тепер у 30-36 разів більше, аніж було три десятиріччя тому). Крім того, Дунай і Дніпро щорічно «збагачують» Чорне море 30 тис. тонн ртуті.
Та найбільшої шкоди Чорному й Азовському морям чинить людина. Внаслідок її діяльності значні площі охоплює цвітіння, червоні припливи.
Відчувається жахливий кисневий голод. В деякі роки забруднюється до трьох чвертей шельфу північно-західної частини акваторії, адже кисень в основному витрачається на окислення планктонного «снігу» — осадових органічних відходів.
Збіднюються рибні запаси. В Азовському морі вже ловити нічого. Кількість дельфінів зменшилася з 2,5 млн. особин до 80 тисяч. А все через те, що більшість населених пунктів не мають очисних споруд і забруднюють воду немилосердно. З цих же причин закриваються пляжі, над курортами нависла небезпека епідемій інфекційних хвороб.
Про долю морів розмірковують не тільки наші вчені, а й угорські, румунські, болгарські. У своїх прогнозах вони єдині. Чорне море на порозі екологічної катастрофи. То ж виходить: або загибель моря, або технологічна революція на березі. Однак такий підхід потребує великих зусиль і коштів. А це не під силу одній державі. Проблему мусять вирішувати всі, хто живе на його берегах.
З цієї точки зору програма «Еко-Чорне море-90» — важливий крок у взаєморозумінні, перша спільна угода про єдину програму дослідження. До неї, на пропозицію турецьких учених, внесено важливий пункт — про міжнародний фонд порятунку моря.
Чи можна було передбачити трагедію, яка насувається? Доктор біологічних наук О. Миронов ще понад 20 років тому перший у світі запропонував очищувати води Чорного і Азовського морів від нафти і різних біогенних решток за до мідій та морських черв'яків «поліхетів», інших організмів. Очищення в 5-10 разів грунтовніше й економніше, аніж те, що радили хіміки. Коли Миронов довів, що його метод до того ж ще й дешевий, то почув таку відповідь чиновників: «...От, коли б мільйонів п'ятдесят... ми з вами мали б справу...»
Нині на кожний квадратний кілометр західного й північно-західного сектора Чорного моря тиснуть 52 високоурбанізованих км2 суходолу. Для порівняння: на Адріатичному морі — лише два.
Де вихід? Він бачиться ось в чому: слід доповнити неподільну екологічну «трійцю» Дунай — Чорне море — Середземне море іншою: наука — громадянський рух — влада. Саме ці два напрями мають стати основними. Вже дещо робиться. Так, у місті Бургасі міжнародна фірма «Екссі» взялася прокладати шляхи від теоретичних прогнозів до грамотних інженерних проектів.
Севастопольська міська рада ще ближче підійшла до розв'язання проблеми. Прийнято рішення перетворити Севастополь на місто екологічної чистоти, туризму та відпочинку. Для цього перш за все планують створити інфраструктуру на світовому рівні і обов'язково у цілковитій злагоді з природою. А поки що в Севастополі, як і в Одесі, панує хаос забруднення. Нечистоти приносять Севастопольська нафтогавань, судноремонтні заводи, військові кораблі й допоміжні судна військово-морського флоту. Море загрозливо підступає до сірих берегових скель і пляжів, змиваючи їх; уже висять на стрімких берегах будівлі, руйнуються маяки, спливають у воду чорноземні орні землі ближніх колгоспів. Подібну картину можна бачити і поблизу Одеси, інших міст узбережжя, бо морські береги не мають сучасного інженерного захисту.
1 В каком полушарии находится Япония? 2 Какие океаны ее омывают? 3 Какие моря ее омывают? 4 Сколько больших островов у Японии? 5 как они называются? 6 какие острова у России хочет Япония? 7Сколько крупных городов в Японии? 8 какая религия в Японии? 9япония находятся в огненом золотом кольце? 10 к какой части света относится Япония? 11 Какие глобальные катаклизмы происходят в истории? 12 Из за кого в думали что в Японии много богатства? 13 Япония это республика иди монархия? 14 Кто во вторую мировую войну был императором Японии? 15 К какой группе рас относятся японцы?