Конго (Заїр, Луалаба) — річка в Центральній Африці, головним чином в Демократичній Республіці Конго (частково протікає по її кордонах з Республікою Конго і Анголою), найповноводніша і друга за довжиною річка Африки, друга річка по водності в світі після Амазонки (річний стік дорівнює 1318,2 км3, хоча це в 5 разів менше, ніж у Амазонки) і найглибша річка в світі. У верхній течії (вище міста Кісангані) називається Луалаба. Найбільша річка, що перетинає екватор два рази.
Річка Конго-найглибша Річка нашої планети. При цьому вона є дуже великою, і несе свої води на тисячі кілометрів. Знаходиться річка в Африці, в самому її центрі (двічі перетинає лінію екватора). Місцеві жителі, що знаходяться вище за течією річки, дали іншу назву водойми-Луалаба. У нижній же течії водойму продовжують називати Конго.
Характеристика річки Конго
Крім того, що річка Конго є найглибшою (до 250 метрів), вона ще володіє значними розмірами. Довжина її становить 4374 кілометри, при цьому вона і ширину має пристойну (від декількох сотень метрів до декількох кілометрів, а місцями - до 10-20 кілометрів). Завдяки цьому Конго містить величезні запаси води, і є другою в світі річкою по водності. Водозбірний басейн перевищує 4 мільйони км2.
Основні притоки
у верхній течії: праворуч-Луфіра, Лувуа, Лукуга;
у середній течії: зліва-Ломами, Лулонго, Руки, Касаї (найбільший з лівих приток), праворуч-Арувімі, Ітімбірі, Монгала, Убангі (найбільша притока Конго), Санга;
у нижній течії-Інкісі (ліворуч), Аліма (праворуч).
Довжина
4374 км
Басейн
4 014 500 км2Исток
• Висота
1590 м. д.
Гирло
Атлантичний океан
ихий океан играет важную роль в жизни многих стран и народов. 1.Биологические ресурсы. занимает 1 место в мире по добыче рыбы, морепродуктов. Основные районы- северо-западный, западный, юго-восточный.
2.Судоходство. Морские пути океана отличаются наибольшей протяженностью. Многие судоходные трассы пролегают вдоль морских побережий, но осуществляются также и перевозки между северной Америкой, Азией. Важными центрами пересечения этих морских путей служат Гавайи и остров Таити.
3.Энергетический ресурсы тихоокеанских вод велики и разнообразны, но используются пока слабо. Нефть на шельфе Ю. и С. Америки ; каменного угля у берегов Японии, Н. Зеландии, Австралии.
4.Промышленное опреснение морской воды в США и Японии.
5.Морские соляные промыслы. Из морской воды добывают поваренную и каменную соль, магний, бром. Этот промысел развит в Японии, Китае, на Филиппинах.
Хозяйственная Деятельность привела в последние годы к сильному загрязнению акватории океана, истощились запасы рыб, китов и других животных.