На поверхні глобуса зображено материки, острови, півострови, океани та моря. Тобто, поверхню нашої планети, тільки зменшену в мільйони разів.
Глобуси, як і плани місцевості та карти, мають масштаб. Він показує, у скільки разів глобус менший за справжню Землю. На відміну від планів, на глобусах зменшення земної поверхні дуже велике.
Водночас глобус найточніше за все відтворює форму Землі. Тому тільки на ньому
обриси океанів, материків, островів та інших географічних об'єктів відображають їх справжній вигляд. Це означає, що на глобусі не спотворюється відстань між окремими точками.
На поверхні Землі ні полюси, ні екватор ніяк не позначені. Як і земна вісь, лінія екватора та точки полюсів є уявними. Їх позначено тільки на глобусах і картах.
Одним из наиболее развитых районов в экономико-географическом плане является Северо-Запад России. Основной причиной этому стало удаленное расположение от центральной части страны. Исторические события не могли повлиять на экономику и культуру. Одно из колоссальных столкновений - нападение Золотой Орды - не затронуло данную территорию. Также соседство с Европой сыграло важную роль в жизни района. Ведущими сферами деятельности были для славян, проживающих там, торговое и ремесленное дело. Связь с европейскими страны прослеживается и в наши дни. Северо-Западный район не уступает другим регионам в количестве специалистов высокого класса, наличии научно-экономических и торговых проектов.